כמה עולה כלב בישראל?

כמה עולה כלב בישראל?

אם אתם חושבים להוסיף כלב למשפחה שלכם, זה זמן מצוין לעשות זאת! יש הרבה מקלטים וחילוץ בעלי מוניטין בישראל שיקלטו כל חיית מחמד, כלבים או חתולים כלולים. רק שימו לב שהעלות של כלב בישראל יכולה להשתנות במידה ניכרת בהתאם למקום הספציפי ממנו תבחרו לאמץ. מאמר זה יפרט את העלויות הממוצעות לאימוץ חיית מחמד בכל אחת מהערים הגדולות בישראל.

ירושלים: 175 דולר

תל אביב: 200 דולר

אילת: 250 דולר

חיפה: 195 דולר

שוב הגיע הזמן הזה בשנה – כשאתם בוחנים לקנות כלב חדש! בין אם אתה בארצות הברית, קנדה או ישראל, עלות הכלב תשתנה בהתאם לגזע ולגודל. במאמר זה, ניתן לכם סקירה כללית של סוגי הכלבים השונים הזמינים בכל מדינה, וכן מה המחירים הממוצעים שלהם. אז אל תפספסו – המשך לקרוא כדי לגלות כמה עולה כלב בישראל!

 

גזעי הכלבים השונים בישראל

ה-IVA גם מדווח כי מספר הכלבים הרשומים ברשויות המקומיות גדל ב-18 אחוזים בשנה האחרונה. זה מתאם לעלייה בנתוני בעלות על כלבים, שמראים שלישראלים יש כיום 2.5 כלבים בממוצע כל אחד.

להלן סוגי הכלבים השונים שאתה צפוי למצוא בישראל:

-פודל: הגזע הפופולרי ביותר בישראל, המהווה יותר מ-26 אחוז מכלל האוכלוסייה. הם בדרך כלל עולים בסביבות 1,000 שקל.

-קוקר ספנייל: הגזע השני הפופולרי ביותר בישראל, עם כ-22 אחוז מהאוכלוסייה. הם עולים בסביבות ה-800 שקל.

דלמטי: הגזע השלישי הפופולרי בישראל, עם כ-10 אחוז מהאוכלוסייה. דלמטים עולים בדרך כלל בסביבות 2,500 שקל.

-בולדוג: הגזע הרביעי הכי פופולרי בישראל, עם כ-8 אחוז מהאוכלוסייה. בולדוג עולה בדרך כלל בסביבות 2,000 שקל.

-לברדור רטריבר: הגזע החמישי הפופולרי בישראל, עם כ-7 אחוזים מהאוכלוסייה. מעבדות עולות בדרך כלל בסביבות 1,500 שקל.

-צלב פודל: הכלאה בין פודל לסוג אחר של כלבים. הם בדרך כלל עולים בסביבות 1,000 שקל.

-ביגל: הגזע השישי הפופולרי ביותר בישראל, עם כ-6 אחוזים מהאוכלוסייה. ביגל עולים בדרך כלל בסביבות 1,000 שקל.

-בוקסר: הגזע השביעי הפופולרי בישראל, עם כ-5 אחוזים מהאוכלוסייה. בוקסר עולה בדרך כלל בסביבות 1,500 שקל.

 

אילו גזעי כלבים עדיף לך לאמץ?

כמה עולה כלב בישראל?

ישראל היא מקום מצוין לאמץ כלב. ישנם סוגים רבים של כלבים זמינים לאימוץ, כולל רועה גרמני, דוברמן, רוטווילר ובוקסר. סוג הכלב הטוב ביותר עבורך לאמץ עשוי להיות תלוי באורח החיים ובצרכים שלך. אם אתם מחפשים חיית מחמד שתישאר לצידכם, אז רועה גרמני עשוי להיות הבחירה המושלמת. כלבים אלה נאמנים ומגוננים, מה שהופך אותם לבחירה המושלמת עבור מי שרוצה את הביטחון שיש לו מגן בבית. אם אתה פעיל יותר מאדם שנשאר בבית, אז גזע אתלטי יותר עשוי להתאים לך יותר. לדוגמה, אם אתה אוהב לצאת לטיולים רגליים או לרכוב על אופניים, רוטוויילר או דוברמן עשויים להיות ההתאמה המושלמת עבורך. בנוסף, בוקסרים ידועים כעדינים ונוחים, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור משפחות עם ילדים. כאשר מחפשים לאמץ כלב בישראל, חשוב לעשות את המחקר ולמצוא את ההתאמה המושלמת לאורח החיים שלכם.

 

הוצאות הכרוכות בבעלות כלב בישראל

בעלות על כלבים בישראל יכולה להיות די יקרה, במיוחד אם אתה בוחר בכלב ייחוס. מוט סטנדרטי יעלה בסביבות 1,000 שקלים, בעוד שרועה גרמני יוחסין יכול להגיע ל-10,000 שקלים. אם אתם מחפשים לאמץ כלב, העלות תהיה נמוכה בהרבה, בדרך כלל תעלה בסביבות 300 שקלים.

גורם חשוב שיש לקחת בחשבון בעת חישוב עלות החזקת כלב בישראל הוא העובדה שלא תמיד קיים ביטוח לחיות מחמד. בנוסף, חשבונות הווטרינר יכולים להיות יקרים – אפילו עבור טיפולים סטנדרטיים כגון חיסונים ותילוע. לבסוף, זכור שכלביה ואספקה הכרחית אחרת כמו מזון וצעצועים יכולים להצטבר במהירות.

 

איפה קונים כלב בישראל?

כמה עולה כלב בישראל?

בכל הנוגע לקניית כלב בישראל, יש כמה מקומות שאפשר להגיע אליהם. אפשרות אחת היא ללכת לחנות חיות ולהסתכל על הכלבים. תוכלו גם לחפש באינטרנט ולמצוא אנשי מכירות שיגיעו אליכם הביתה ויראו לכם גזעים שונים של כלבים.

העלות הממוצעת של כלב בישראל היא כ-300 דולר. מחיר זה עשוי להשתנות בהתאם לגודל, גיל וגזע הכלב.

כמה מקומות בהם ניתן לקנות כלב בישראל כוללים:

Petland

מלונה ירושלים

מעון דוגי נתניה

 

הבעיות הבריאותיות הכרוכות בבעלות כלב בישראל

ישראל היא מדינה הידועה באיכות החיים הגבוהה ובאורח החיים הפעיל שלה. עם זאת, חיסרון אחד לכך הוא שישראלים רבים מחזיקים כלבים, מה שעלול להוות סיכון בריאותי גדול. בעלות על כלבים קשורה למספר בעיות בריאותיות, כולל השמנת יתר, מחלות לב, סרטן ובעיות נשימה. על מנת להימנע מבעיות אלו, חשוב לדעת כמה עולה כלב בישראל.

העלות הממוצעת של כלב בישראל נעה בסביבות 500$, שזה הרבה יותר גבוה מהעלות של כלב ברוב המדינות האחרות. תג המחיר הגבוה הזה נובע מהעובדה שכלבים ישראלים גדלים לרוב עם תכונות ספציפיות, כמו יכולת להתמודד עם מזג אוויר קר. עם זאת, גם כלבים שאינם גדלים במיוחד למזג אוויר קר עלולים לסבול מבעיות בריאותיות אם הם לא מופעלים.

אם אתם שוקלים להחזיק כלב בישראל, חשוב לשקול את הסיכונים הבריאותיים מול היתרונות. בישראל ישנם מספר בתי מחסה מעולים לבעלי חיים אשר יוכלו לסייע לכם למצוא כלב מתאים במחיר נמוך יותר.

 

חוקי ישראל לגבי כלבים

בישראל רכישת כלב אינה חייבת בשום סוג של מס. ולמרות שישנן כמה דרישות בריאות ובטיחות מחייבות לבעלות כלב בישראל, חוקים אלו אינם חלים על גורים. בנוסף, אין צורך באישור להחזיק כלב בישראל, בתנאי שהכלב מוחזק בגבולות מסוימים (כלומר, לא יותר מכלב אחד לכל משק בית). יתר על כן, אסור להכניס כלבים למקומות ציבוריים מסוימים (כגון קניונים), אלא אם כן הם מוחזקים ברצועה. לבסוף, בכל הנוגע לדמי הרבעה, החוק הישראלי לצערנו אינו מאפשר זאת.

 

עלויות האכלת כלבים בישראל

כמה עולה כלב בישראל?

עלות הזנת כלבים בישראל נעה בין 3.50 ש"ח לקופסת מזון רטוב ל-31.00 ש"ח לשקית מזון פרימיום לכלבים.

עלות עיקור וסירוס כלבים בישראל

עלות עיקור וסירוס כלבים בישראל נעה בין 350.00 ₪ לנקבה מעוקרת/מסורסת ועד 1,000.00 ₪ לזכר מעוקר/מסורס.

 

עלויות טיפול וטרינרי בישראל

טיפול וטרינרי בישראל עשוי להיות יקר, בהתאם לשירות הנדרש. המחירים עבור שירותים וטרינרים במרפאות וטרינריות ובבתי חולים משתנים במידה ניכרת, עם חיובים מסוימים עד 500 דולר לביקור.

להלן עלויות ממוצעות לשירותים וטרינרים נפוצים בישראל:

-עיקור או סירוס כלב: 80-120 דולר

מתן זריקה כללית לכלב: 10-25 דולר

-החלת טיפול נגד פרעושים/קרציות: $8-$15

-החלמה מניתוח: $1,000-$2,000

יש גם מספר מרפאות מיוחדות שיכולות לגבות הרבה יותר עבור השירותים שלהן. אם יש לכם חיית מחמד גדולה מאוד או אקזוטית, היו מוכנים לשלם הרבה יותר. בנוסף לטיפול הווטרינרי, גם בעלי חיים בישראל חייבים להיות רשומים בממשלה ולקבל זריקות נגד כלבת כל שלוש שנים.

 

שאלות נפוצות

כמה עולה כלב בישראל?

כלב בוגר גזעי סטנדרטי בישראל עומד על 1,000 עד 1,500 שקל. עם זאת, ישנן אפשרויות רבות למי שמחפש כלב קטן יותר או זול יותר, כמו ספנייל או טרייר. חלק מהכלבים עשויים לעלות עד 200 שקל, בעוד שאחרים יכולים להגיע ל-3,000 שקל. המחירים משתנים גם בהתאם למגדל ולאיכות הכלב.

כאשר מחפשים לקנות כלב בישראל, כמה מהשאלות הנפוצות ביותר הן: כמה עולה כלב, מה המחיר הממוצע ואיזה סוג כלב כדאי לקנות? להלן ריכזנו כמה תשובות לשאלות אלו.

כמה עולה כלב בישראל?

מחירי הכלבים משתנים בהתאם לגזע ולגודל, אך צפו לשלם בממוצע בין 1,000 ל-2,000 שקלים עבור קוקר ספנייל קטן או ביגל, ובין 4,000 ל-7,500 שקלים עבור רועה גרמני או לברדור גדול. המחיר יהיה תלוי גם אם הכלב גזעי או גדל מכמה גזעים שונים. ישנם גם כלבים לא גזעיים רבים שהם זולים יותר מעמיתיהם הגזעיים.

מה המחיר הממוצע לכלב בישראל?

אין תשובה מוחלטת לשאלה זו מכיוון שהיא תלויה בגזע הכלב המסוים, מיקום (עירוני או כפרי), גיל, מצב בריאותי וגורמים נוספים. עם זאת, אנו יכולים לתת לך מושג למה לצפות על ידי עיון ברישומים מקוונים אחרונים. כך למשל, גור גולדן רטריבר זכר בן שמונה חודשים עולה בסביבות השקלים

 

סיכום

אם אתם מחפשים לקנות כלב בישראל, היו מוכנים לשלם מחיר יקר. העלות הממוצעת של כלב מחנות חיות נעה בין 2,000 ל-4,000 ש"ח, אך המחיר יכול בקלות לעלות על 10,000 ש"ח אם אתם מחפשים כלבים גזעיים. הקפד לעשות את המחקר שלך ולהשוות מחירים לפני ביצוע רכישה; זכור גם שגזעים מסוימים יקרים יותר מאחרים. אם אתם מתכננים לאמץ כלב במקום לקנות אותו מהרחוב, צפו להוציא בסביבות 1,500-3,000 שקלים.

 

דילוג לתוכן