כמה עולה קילוואט חשמל?

כמה עולה קילוואט חשמל?

חשמל חיוני הן לחיי היומיום והן לניהול עסקים. אבל כמה בדיוק עולה קילוואט חשמל? ואיזה גורמים משפיעים על המחיר? במאמר זה נחקור שאלות אלו ועוד.

כמה עולה קילוואט חשמל?

תעריפי החשמל נקבעים על ידי מספר גורמים, כולל התקופה בשנה, היכן אתה גר וסוג האנרגיה בשימוש. העלות הממוצעת של חשמל בארה"ב היא בסביבות 12 סנט לקילווואט-שעה (קוט"ש). עם זאת, המחירים יכולים להשתנות משמעותית ממדינה למדינה ואפילו מעיר לעיר.

האם אני צריך לשלם עבור חשמל כל חודש?

רוב האנשים לא צריכים לשלם עבור חשמל כל חודש. למעשה, רוב השירותים מציעים תוכנית בתעריף קבוע המאפשר לך לשלם על כמות החשמל שתשתמש בכל חודש. כך, אתה יודע בדיוק כמה כסף תוציא בכל חודש ולא תצטרך לדאוג שחשבון החשמל שלך יעלה במפתיע.

אילו גורמים משפיעים על מחיר החשמל?

מחיר החשמל מושפע ממספר גורמים, ביניהם:

עלויות אנרגיה מתחדשת: מקורות אנרגיה מתחדשים כמו שמש ורוח הולכים וגדלים בפופולריותם מכיוון שהם ידידותיים לסביבה. אבל מקורות אלה נוטים להיות יקרים יותר לייצור מאשר צורות מסורתיות של חשמל. המשמעות היא שלמחיר האנרגיה המתחדשת יש השפעה רבה על העלות הכוללת

 

מה זה קילוואט חשמל?

קילוואט שעה (קוט"ש) שווה ערך ל-1,000 וואט שעות. זה אומר שאם אתה משתמש בנורה של 100 וואט למשך שעה, היא צורכת עד 1 קילוואט של חשמל. צריכת החשמל משתנה בהתאם למכשיר, אך בממוצע, טלוויזיה משתמשת בכ-20 קוט"ש ליום, בעוד שמחשב נייד משתמש בסביבות 2-3 קוט"ש ליום.

לכן, אם אתה משתמש בנורה של 100 וואט במשך 10 שעות, זה משתמש ב-1 קילוואט של חשמל.

 

כמה חשמל מייצר קילוואט?

מחירי החשמל משתנים בהתאם למדינה, אך המחיר הממוצע לקילווואט שעה הוא בסביבות 0.10 דולר. זה אומר שתנור חימום חשמלי בהספק של 1000 וואט יעלה לך 10 סנט לשעה.

קילוואט חשמל צורך 1,000 וואט, וזה מספיק כדי להפעיל נורה למשך שעה. העלות הממוצעת של חשמל בארצות הברית היא כ-12 סנט לקילו-ואט-שעה. כלומר, קילוואט חשמל עולה כ-0.12 דולר לייצור.

אז, קילוואט של חשמל יעלה לך בערך 0.12$ לייצור ויחזיק מעמד למשך כשעה.

 

מהם מחירי החשמל בארה"ב ובאיחוד האירופי?

כמה עולה קילוואט חשמל?

שוק החשמל בארה"ב נשלט על ידי ארבעת הספקיות הגדולות ביותר: Ameren Corp., AES Corp., Duke Energy Corp. ו-Pacific Gas and Electric Co. (PG&E). בשנת 2012, ארבע החברות הללו ייצרו כ-71% מכלל החשמל בארה"ב. מחירי החשמל יכולים להשתנות באופן דרמטי ממדינה למדינה בגלל גורמים כמו צפיפות אוכלוסין וצרכי אנרגיה.

האיחוד האירופי שונה מעט מארה"ב בכך שרוב החשמל מסופק על ידי חברות פרטיות, ולא על ידי חברות שירות ציבוריות כמו בארה"ב בשנת 2012, חברות פרטיות אלו ייצרו כ-62% מכלל החשמל של האיחוד האירופי. עם זאת, יש כמה חברות שירות ציבוריות גדולות שמייצרות גם חלק ניכר מהחשמל של האיחוד האירופי (כמו EDF של צרפת ו-RWE של גרמניה).

באופן כללי, מחירי החשמל באיחוד האירופי גבוהים יותר מאשר בארה"ב, מה שנבע בעיקר ממיסים גבוהים יותר ותקנות ממשלתיות הקשורות לייצור והפצת אנרגיה. המדינה היקרה ביותר לרכישת חשמל בארה"ב הייתה הוואי, בעוד דנמרק הייתה המדינה היקרה ביותר באיחוד האירופי לצרכנים ב-2013.

 

איך לחשב כמה חשמל אתה צריך

ישנן מספר דרכים לחשב כמה חשמל אתה צריך, תלוי באיזה סוג מכשיר אתה משתמש וכמה חשמל הוא צורך.

עבור מכשירים המשתמשים בנורות ליבון, כגון מנורה או טלוויזיה, תוכנית Energy Star ממליצה להשתמש במחשבון כדי לקבוע את הצריכה היומית שלך. הסיבה לכך היא שמותגים ודגמים שונים של נורות משתמשים בכמויות שונות של חשמל.

כדי לגלות כמה קילוואט שעות (קוט"ש) של חשמל אתה משתמש בכל יום, חלק את צריכת האנרגיה הכוללת שלך ב-1,000. זה ייתן לך את מספר קילוואט שעות שאתה צריך בכל יום כדי לענות על הצרכים שלך.

אם אתה משתמש במכשיר שמשתמש בזרם חילופין (AC), כגון מייבש חשמלי או טווח חשמלי, חברת החשמל שלך תספק לך מידע על השימוש החודשי שלך. לאחר מכן תוכל להשתמש במידע זה כדי לחשב את מספר ה-kWh שאתה צריך בכל חודש.

 

איך עובדים תעריפי חשמל?

כמה עולה קילוואט חשמל?

תעריפי החשמל נקבעים לפי כמות החשמל שבה משתמש הלקוח. ככל שלקוח ישתמש יותר בחשמל, כך התעריף שלו יהיה גבוה יותר. בנוסף, לחלק מהלקוחות עשויים להיות תעריפים מיוחדים החלים עליהם, כמו אלה שגרים בדירות.

עלות החשמל היא אחת ההוצאות הגדולות ביותר עבור אנשים רבים. לדעת כיצד פועל תעריפי החשמל יכול לעזור לך לחסוך כסף על חשבונות האנרגיה שלך.

 

אילו גורמים משפיעים על מחיר החשמל?

עלות החשמל מושפעת ממגוון גורמים, לרבות עלות הדלק, סובסידיות לייצור אנרגיה מתחדשת, עלויות תשתיות הולכה והפצה ומחירי חשמל בשוק.

עלות הדלק היא הגורם העיקרי המשפיע על מחיר החשמל. עלות הדלק, לרבות הן את מחיר הרכישה והן את עלות ההובלה והפקת החשמל, עלתה משמעותית בשנים האחרונות, כאשר הכלכלה העולמית התאוששה מהמיתון. עלות הסובסידיות לייצור אנרגיה מתחדשת משפיעה גם על מחיר החשמל. סובסידיות אלו, הניתנות ליצרני מקורות אנרגיה מתחדשים כגון אנרגיה סולארית, רוח וכוח הידרואלקטרי, גדלו בשנים האחרונות, כאשר ממשלות ביקשו לקדם ייצור אנרגיה ירוקה. גם עלויות תשתית ההולכה והחלוקה משפיעות על מחיר החשמל. עלויות אלו כוללות השקעות בעמודים, חוטים ותשתיות פיזיות אחרות הנחוצות כדי לספק חשמל לצרכנים. לבסוף, מחירי החשמל בשוק משפיעים על העלות הכוללת של החשמל. מחירי השוק משתנים במידה ניכרת מאזור לאזור בשל מגוון גורמים, לרבות תנאי היצע וביקוש אזוריים, מדיניות ממשלתית לגבי תמחור אנרגיה ותנודות במחירי הסחורות הבינלאומיות.

 

איך לעשות חיסכון בעלות החשמל?

אם אתה כמו רוב האנשים, אתה כנראה חושב על עלויות החשמל כהוצאה הכרחית. אחרי הכל, אתה לא יכול לתפקד בלעדיו, נכון? אבל יש דרכים להפחית את חשבון החשמל מבלי לוותר על הנוחות או איכות החיים. הנה איך לעשות את זה:

  1. כבה את האלקטרוניקה כאשר אינך משתמש בהם. אתה עשוי להיות מופתע מכמה כוח המכשירים שלך צורכים כשהם פשוט יושבים בחוסר מעש.
  2. נתק את מכשירי החשמל שלך כאשר אינך משתמש בהם. זה כולל לא רק אלקטרוניקה, אלא גם מאווררים ומכשירים גדולים אחרים.
  3. השתמשו באורות ובמכשירי חשמל חסכוניים. כשזה מגיע לתאורה, לכו על נורות שצורכות פחות אנרגיה וגופים שצורכים פחות אור בסך הכל. כשזה מגיע למכשירי חשמל, חפשו דגמים שצורכים פחות אנרגיה ובעלי מנועים יעילים יותר.
  4. לבודד את הבית שלך מפני טיוטות מזג אוויר קר. זה יכול לחסוך לך הרבה על חשבונות חימום בחורף וטיוטות אוויר קריר בקיץ.
  5. שקלו להשקיע בפאנלים סולאריים או בטורבינות רוח אם אתם יכולים להרשות לעצמכם. טכנולוגיות אלו יכולות לעזור להפחית את חשבון החשמל שלך באופן משמעותי לאורך זמן על ידי הפקת חשמל משלהן.

 

למנוע שימוש לרעה בחשמל

כמה עולה קילוואט חשמל?

חשמל יכול להיות משאב רב ערך, אבל חשוב להשתמש בו בחוכמה. אחת הדרכים להימנע משימוש לרעה בחשמל היא ללמוד על העלות של קילוואט. הנה כמה דוגמאות:

קילוואט שעה (קוואט) היא כמות האנרגיה המשמשת בשעה אחת על 1 קילוואט של חשמל. בית טיפוסי בארה"ב משתמש בכ-750 קילוואט-שעה לחודש.

עלות החשמל משתנה בהתאם למקום מגוריכם ולכמה חשמל אתם משתמשים. למינהל הלאומי לביטחון גרעיני (NNSA) יש עמוד המספק עלות ממוצעת עבור סוגים שונים של חשמל ברחבי ארצות הברית. לדוגמה, העלות הממוצעת עבור חשבון מגורים חודשי בארה"ב היא 0.1064 דולר לקוט"ש, או 101.60 דולר לשנה.

 

שאלות נפוצות

כמה עולה קילוואט חשמל?

קילוואט שעה (קוט"ש) היא כמות האנרגיה המשמשת להנעת 1,000 וואט למשך שעה אחת. כדי לשים את זה בפרספקטיבה, נורה של 60 וואט משתמשת ב-3.6 קוט"ש, בעוד שרמקול של 60 וואט משתמש ב-16.7 קוט"ש. אז קילוואט שעה של חשמל עולה כ-3.6 אגורות בתעריף הממוצע הארצי.

כמה עולה לייצר קוט"ש?

ייצור קוט"ש חשמל עולה כ-3.6 אגורות בממוצע הארצי.

מהי העלות הממוצעת של חשמל במדינה שלי?

העלות הממוצעת של חשמל במדינתך תשתנה בהתאם למיקומך, אך נכון לספטמבר 2017, התעריף הממוצע הארצי לחשמל היה 3.6 סנט לקוט"ש.

 

סיכום

אם אתה מעוניין לחסוך כסף בחשבון החשמל שלך, אולי כדאי לך לשקול לבחון דרכים להפחית את צריכת האנרגיה שלך. אחת הדרכים היא לבחון את הפחתת כמות החשמל שבה אתה משתמש בכל יום. ישנן מספר דרכים שבהן אתה יכול לעשות זאת, החל מכיבוי מכשירים כאשר אינם בשימוש, ועד שימוש בתדירות נמוכה יותר של מכשירי חשמל ואלקטרוניקה. כדי לקבל מושג כמה זה עשוי לעלות לך להוריד את צריכת האנרגיה שלך, עיין במדריך שלנו לגבי כמה עולה קילוואט חשמל.

 

דילוג לתוכן