מחירי מכולת בישראל

מחירי מכולת בישראל

בישראל יש מחירי מכולת מהגבוהים בעולם. למעשה, לפי מחקר של בנק הפועלים, הישראלי הממוצע מוציא מעל 800 דולר בשנה על מצרכים! המחירים הגבוהים יכולים לנבוע בחלקם מיוקר המחיה בישראל, אך ניתן לייחס אותם גם למכסים שישראל מטילה על מזון מיובא.

מה הקונה הישראלי הממוצע מוציא על מצרכים

הקונה הישראלי הממוצע מוציא ש"ח 554 על מצרכים מדי חודש, כך עולה ממחקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. זה בערך 130 דולר ארה"ב, או בערך פי שניים מהסכום שהוציאו תושבי ארצות הברית.

הפריטים העיקריים שרכשו הישראלים הם לחם, מוצרי חלב, דגים ובשר, ביצים, פירות וירקות, שמנים ושומנים ומוצרי מאפה. הצרכנים הישראלים מדרגים את מחירי המזון כדאגה העליונה שלהם בבחירת מכולת. מהמחקר עולה כי יותר ממחצית מכלל הישראלים (54%) אומרים שלמחירי המזון יש חשיבות רבה בקניית מוצרי מזון, לעומת 18% בלבד שאומרים שהם חשובים במידה בינונית ו-27% אומרים שהם לא חשובים מדי.

הקונים הישראלים קונים גם הרבה פריטים מיוחדים כמו גבינות ושוקולד. הצרכן הישראלי הממוצע מוציא ש"ח 248 על גבינה בכל חודש וש"ח 176 על שוקולד. סכומים אלו נמצאים במקום הראשון והשני מבין כל הסעיפים שנלמדו בדוח.

מחירים בישראל – מה לקנות, איפה לקנות

כשזה מגיע למצרכים בישראל, יש כמה דברים שכדאי לזכור. ראשית, המחירים של מוצרי מזון יכולים להשתנות באופן דרסטי בהתאם למקום בו אתה קונה אותם. שנית, חשוב לדעת את המילה העברית לפריט שאתה מחפש כדי שתוכל לבטא אותו נכון. ולבסוף, הקפידו להביא אתכם מפה בעת קניות שכן בחנויות רבות אין שילוט באנגלית.

מזון

הדבר העיקרי שיש לזכור בקניית מצרכים בישראל הוא המחיר. המחירים יכולים להשתנות בצורה דרסטית בהתאם למקום ממנו אתה קונה את האוכל שלך, אז חשוב לעשות את המחקר שלך לפני היציאה. בנוסף, למילים עבריות רבות לפריטי מזון יש הגיות שונות בהתאם לאזור ישראל שבו אתה נמצא. אז כדאי לדעת את המילה העברית לפריט שאתה מחפש כדי לבטא אותו נכון. לבסוף, הקפידו להביא אתכם מפה בעת קניות מכיוון שבחנויות רבות אין שילוט באנגלית.

הנה כמה דוגמאות לפריטי מזון ולמילים העבריות שלהם: חומוס, פלאפל, שווארמה, באבא גנוש.

ציוד קניות

כשמדובר בציוד לקניות, כמו מוצרי נייר ומוצרי טואלטיקה, המחירים יכולים להשתנות באופן דרסטי בהתאם למקום בו אתה קונה אותם. חשוב לעשות את המחקר שלך לפני היציאה כדי שתדע איזה אספקה זמינה בכל אזור בישראל. בנוסף, למילים עבריות רבות לפריטים בקטגוריה זו יש גם הגיות שונות בהתאם לאזור ישראל שבו אתה נמצא. אז הקפידו להכיר את המילה העברית לכל פריט לפני רכישתו.

10 מותגי המכולת המשלמים ביותר

ישראל היא מדינה נהדרת לחיות בה, אבל דבר אחד שיכול להיות קצת מאתגר הוא למצוא עסקאות טובות על מצרכים. יש הרבה חנויות מכולת בישראל, אבל חלק מהמותגים שתמצאו במדינות אחרות לא זמינים כאן.

כמה ממותגי חנויות המכולת המשתלמים ביותר בישראל הם מונדלז, פפסיקו והרשי. למותגים אלו יש בדרך כלל מחירים גבוהים וכמויות מוגבלות של מוצרים.

אם אתם מחפשים מבצעים טובים על מצרכים, חשוב לדעת באילו חנויות מכולת יש את המחירים הטובים ביותר ואילו מותגים זמינים. אתה יכול גם לנסות לחפש מוצרים ספציפיים שאתה צריך. אם יתמזל מזלכם, תמצאו מבצע נהדר על מצרכים באחת החנויות שהוזכרו לעיל.

אם אתה רוצה לגלות את המחירים הטובים ביותר על מצרכים, חשוב להשוות בין חנויות ומותגים שונים. אתה יכול גם להשתמש בשירותי קניות מקוונים כדי להשוות מחירים ולמצוא את העסקאות הטובות ביותר.

אם אתם מחפשים את המבצעים הטובים ביותר על מצרכים, חשוב לדעת אילו מותגים זמינים ובאילו חנויות יש את המחירים הטובים ביותר. כמה ממותגי חנויות המכולת המשתלמים ביותר בישראל הם מונדלז, פפסיקו והרשי.

מחירי מכולת ישראלית: מה כדאי (ולא כדאי) לקנות

מחירי המכולת בישראל גבוהים יותר מאשר במדינות רבות אחרות, אבל עדיין יש כמה מציאות. הנה מדריך למה כדאי (ולא כדאי) לקנות בשווקים בישראל.

תוצרת אורגנית בדרך כלל יקרה יותר בישראל מאשר במקומות אחרים, אבל כדאי לקבל את האוכל הכי בריא שיש. בירושלים תמצאו את המגוון הרחב ביותר של תוצרת אורגנית, אך תוכלו למצוא תוצרת אורגנית איכותית גם בשאר חלקי הארץ. דבש מקומי הוא גם יקר מאוד, אבל שווה את זה אם אתה אוהב את התה שלך עם דבש.

בשר ישראלי הוא בדרך כלל באיכות טובה ובמחיר סביר. נתחי הבשר היקרים ביותר נמצאים בדרך כלל בשווקים היוקרתיים יותר, אבל יש גם הרבה אפשרויות במחיר נמוך יותר. הישראלים אוהבים את הבשר שלהם מבושל נדיר או מדיום-רייר, אז הקפידו לבקש שהסטייק או העוף שלכם יתבשלו כך בעת ההזמנה.

גם הגבינה הישראלית היא בדרך כלל איכותית ובמחיר סביר. כמה סוגי גבינה הם קצת יותר יקרים מאשר במקומות אחרים, אבל צ'דר וגבינה כחולה שניהם במחירים סבירים. הימנעו מגבינת שמנת או גאודה – שניהם מאוד יקרים כאן.

תוצרת יכולה להיות יקרה בכל מקום, אבל

למה המצרכים בישראל כל כך יקרים?

ישראל ידועה באיכות החיים הגבוהה שלה, אך מצרכים אינם חסינים מיוקר המחיה. הנה כמה סיבות מדוע מצרכים בישראל יקרים כל כך:

-למדינה יש אוכלוסייה קטנה ושטח אדמה מוגבל, מה שאומר שיש כמות מוגבלת של תוצרת שניתן לגדל לנפש.

-לישראל יש מגזר חקלאי מפותח, מה שאומר שיש לה גישה לתשומות וטכנולוגיה יקרים יותר ממדינות אחרות.

-הממשלה מטילה מכסים גבוהים על מזון מיובא, מה שמעלה את המחירים.

-שוק העבודה הישראלי תובעני יחסית והשכר גבוה בהשוואה לשאר מדינות ה-OECD.

-המשק הישראלי ממוסה מאוד, מה שמעלה את מחיר הסחורה.

10 חנויות מכולת בינלאומיות עם המחירים הטובים בישראל

יש הרבה חנויות מכולת בינלאומיות עם המחירים הטובים בישראל. כמה מחנויות המכולת הבינלאומיות הפופולריות ביותר בישראל כוללות את Superama, Metro ו-Yes.

בכל אחת מהחנויות הללו יש מבחר אחר של מצרכים, לכן חשוב לחקור כל חנות לפני ביצוע רכישה. עם זאת, לכל החנויות הללו יש דבר אחד במשותף — יש להן את המחירים הטובים בישראל.

אם אתה מחפש את המחירים הטובים ביותר עבור מצרכים, אז אתה בהחלט צריך לבדוק את אחת החנויות האלה.

Superama

Superama היא אחת מחנויות המכולת הבינלאומיות הפופולריות בישראל. יש לו מגוון רחב של מצרכים, כך שאתה תמיד יכול למצוא את מה שאתה צריך. בנוסף, לסופראמה יש את המחירים הטובים ביותר בישראל.

רַכֶּבֶת תַחְתִית

מטרו היא עוד חנות מכולת בינלאומית פופולרית בישראל. יש לו מגוון רחב של מצרכים, כך שאתה תמיד יכול למצוא את מה שאתה צריך. בנוסף, למטרו יש את המחירים הטובים ביותר בישראל.

כן

יס היא עוד חנות מכולת בינלאומית פופולרית בישראל. יש לו מגוון רחב של מצרכים, כך שאתה תמיד יכול למצוא את מה שאתה צריך. בנוסף, ל-yes יש את המחירים הטובים ביותר בישראל.

סיכום

אם אתם מחפשים לחסוך כסף בחשבון המכולת שלכם, בדקו את המחירים בישראל. למעשה, לפי נתוני Numbeo, הסופרמרקטים הישראליים הם מהזולים בעולם בכל הקשור למצרכים. בין אם אתם מצטיידים במוצרי יסוד כמו לחם וחלב או אוספים כמה פינוקים נוספים למשפחה שלכם, בסופרמרקטים הישראליים יהיה כל מה שאתם צריכים במחיר סביר.

שאלות נפוצות

-האם מצרכים בישראל יקרים?

לפי המקור, העלות הממוצעת של קניות מצרכים בישראל מסתכמת ב-28.45 דולר לאדם לשבוע, נתון גבוה מזה של ארה"ב, דנמרק או קנדה.

איך המחירים בישראל?

-עלויות חודשיות מוערכות למשפחה בת ארבע נפשות הן 3,905$ (12,743₪) ללא שכר דירה. עלויות חודשיות מוערכות לאדם בודד הן 1,100$ (3,590₪) ללא שכר דירה.

למה פירות כל כך יקרים בישראל?

-ישראל אוסרת על ייבוא של עשרות סוגי פירות וירקות, וכאשר היא מתירה ייבוא, הם כפופים לרוב למכסי יבוא גבוהים ומגבלות דרקוניות לגבי מאילו מדינות הם יכולים להגיע.

האם ישראל מייבאת פירות וירקות?

-פירות וירקות נשארים מרכיב עיקרי בתזונה הישראלית. רוב הפירות והירקות גדלים מקומיים, עם יבוא מוגבל לארץ.

דילוג לתוכן