כמה עולה נקודת חשמל חדשה?

אם אתם תוהים כמה עולה נקודת חשמל חדשה בדירה, בבית פרטי, במשרד או במבנה תעשייתי בכלל, ראוי לציין שבימינו ניתן לברר את כל עלויות עבודות החשמל באינטרנט. על מנת לקצר עבורכם תהליכים, ריכזנו בשורות הבאות את כל המידע הרלוונטי בנושא הזה – קראו וגלו.

מה התקנת נקודת חשמל כוללת?

התקנת נקודת חשמל כוללת מספר שלבים שונים, כאשר השלב הראשון תמיד יהיה הגדרת וקביעת מיקום הנקודה. לכן, יש לבחור מיקום נוח ובטוח עבור נקודת החשמל, תוך התחשבות במיקום רהיטים, מכשירי חשמל, חלונות ודלתות. לאחר מכן יש לבחור את סוג השקע, כאשר הבחירה תצטרך ליפול על שקע רגיל, שקע כוח או שקע תלת פאזי. במקביל לפעולות האלה, כמובן שאיש המקצוע גם צריך לבדוק את תשתית החשמל, כי יש צורך לוודא שקיימת תשתית חשמל מתאימה להתקנת נקודה חדשה, כולל חיווט. הלכה למעשה, ניתן לפרק את עבודת החשמלאי ל-5 פעולות שונות:

  1. חציבה: במידה שככה נדרש, יש לחצוב בקיר או ברצפה תעלה, וזאת למטרת העברת חוטי החשמל.
  2. התקנת צנרת: בדרך כלל תידרש התקנת צנרת פלסטיק להגנה על חוטי החשמל.
  3. התקנת חיווט: פעולה זו תכלול את העברת חוטי החשמל החדשים מהתיבה ועד לנקודה החדשה.
  4. התקנת השקע: זהו כמעט השלב הסופי, במהלכו מבצעים את התקנת שקע החשמל החדש על הקיר או ברצפה.
  5. חיבור לחשמל: השלב הסופי כולל את חיבור חוטי החשמל לתיבת החשמל וכן הפעלת החשמל לנקודה החדשה שלכם.

יש לציין, במידה ובוצעה חציבה, יש לאטום אותה באמצעות גבס או חומר איטום מתאים אחר.

מה חשוב לעשות לפני הזמנת חשמלאי?

ישנם כמה גורמים שונים אשר משפיעים על מחיר התקנת נקודת חשמל, לכן בדקו מהו מחיר התקנת נקודת חשמל לפני שאתם מזמינים חשמלאי. אם יש צורך בכך, אפילו שלחו לחשמלאי תמונה דרך ווצאפ שבה ניתן לראות את המיקום בו אתם רוצים להתקין את הנקודה. ככה תוכלו למסור לחשמלאי את כל המידע אשר נדרש לו, ומבחינתכם תוכלו לקבל הצעת מחיר קונקרטית אשר משקפת את הסיטואציה הנוכחית שלכם. כמו כן, אנחנו ממליצים בחום לבדוק מחירון חשמלאים וכן מחירון התקנת נקודות חשמל. ככה תוכלו למנוע כל מיני עלויות לא צפויות אשר נוטות לצוץ בשטח.

לסיכום, כמה תעלה ההתקנה של נקודת החשמל?

ללא חציבה, אתם צפויים לשלם כ-200 – 600 ₪ בגין התקנת נקודת חשמל. אם אתם צריכים חציבה בעבודה זו, המחירים בדרך כלל ינועו בין 600 – 800 ₪ ומעלה, תלוי בסוג החציבה ובעומק שלה. במקרים בהם הלקוח צריך התקנת נקודת חשמל תלת פאזי, המחירים בד"כ ינועו בין 400 – 600 ₪ ללא חציבה, וכ-450 – 650 ₪ בגין התקנת נקודת כוח. בכל מקרה בו המחירים אינם לגמרי ברורים לכם, מומלץ להתחיל עם השוואת מחירים בין חשמלאים.

דילוג לתוכן