כמה עולה נקודת חשמל בישראל?

כמה עולה נקודת חשמל בישראל?

אחרי קיץ ארוך וחם, הישראלים מתחילים לחשוב על חיסכון בחשבונות האנרגיה שלהם. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי בדיקת תעריפי החשמל באזור שלך. במאמר זה נראה לכם כיצד לחשב את עלות החשמל בנקודת חשמל בישראל.

כדי לחשב את עלות החשמל בנקודת חשמל בישראל, תצטרכו לדעת את הדברים הבאים:

תעריף החשמל באזורך ה-kWh הממוצע בשימוש באזורך בחודש

הנה איך לעשות את זה:

 1. חשב את תעריף החשמל באזור שלך

כדי לברר את תעריף החשמל באזור שלך, תצטרך ליצור קשר עם חברת החשמל המקומית שלך. הם יוכלו לספק לך עותק של גיליון התעריפים האחרון שלהם.

 1. חשב את ה-kWh הממוצע בשימוש באזור שלך לחודש

לאחר מכן, תצטרך לחשב את ה-kWh הממוצע בשימוש באזור שלך לחודש. מידע זה ניתן למצוא בדוחות צריכת אנרגיה או מחברת החשמל המקומית שלך. השתמש במידע זה כדי לקבוע את העלות של קוט"ש אחד של חשמל.

 1. הכפלו את תעריף החשמל ב-kWh הממוצע שמשתמשים באזורכם בחודש כדי לקבל עלות של קוט"ש אחד של חשמל בנקודת חשמל בישראל.

לכן, אם נניח שנקודת חשמל עולה 4 ש"ח/קוט"ש (תעריף החשמל הנוכחי של ישראל), אז החישוב הסופי שלנו יהיה: = 4 ש"ח/קוט"ש x = 16 ש"ח לחודש

 

מהי נקודת חשמל בישראל?

נקודת חשמל, הנקראת גם שקע חשמל, היא שקע לחיבור ציוד חשמלי. נקודות חשמל נמצאות בדרך כלל ליד בתים ועסקים, אך עשויות להימצא גם במקומות ציבוריים כמו שדות תעופה או תחנות רכבת. בישראל נקודת חשמל עולה 4.50 ₪ לשעה.

ניתן להשתמש בנקודת חשמל כדי לחבר את המחשב הנייד, הטלפון או מכשירים חשמליים אחרים.

בישראל, החשמל מסופק על ידי חברת החשמל לישראל (EIL). נקודות חשמל הן המקומות שבהם ניתן לרכוש חשמל. עלות קילוואט שעה חשמל בישראל נעה בין 6.34 ל-9.68 שקלים, במחיר ממוצע של 7.64 שקלים.

 

כיצד פועלת נקודת חשמל?

כמה עולה נקודת חשמל בישראל?

נקודת חשמל היא תחנת משנה חשמלית קטנה המספקת חשמל לבתים ועסקים. לרוב יש להם שתיים או שלוש מרכזיות, מד ולפעמים שנאי. נקודות חשמל ממוקמות בדרך כלל באזורי מגורים ובמתחמים מסחריים גדולים. נקודות חשמל עולות בשימוש בסביבות 10-15 שקל לשעה, והן מייצרות בממוצע 6 קילוואט הספק.

 

כמה נקודות חשמל יש בקילווואט שעה?

בישראל נמכר חשמל ביחידות של קילוואט שעה (קוט"ש). קוט"ש חשמל אחד עולה 8.34 שקלים. המשמעות היא שנקודת חשמל עולה 0.11 שקלים לקוט"ש.

בישראל נקודת חשמל עולה 0.27 שקלים לקילו-ואט שעה. זה נמוך מהממוצע העולמי שעומד על 0.35 שקל לקילו-ואט שעה. משק בית ישראלי ממוצע משתמש בסביבות 9,000 קוט"ש חשמל בחודש, שעולה בסביבות 27 שקלים.

 

מה מחיר החשמל בישראל?

מחירי נקודות החשמל בישראל גבוהים יחסית בהשוואה למדינות מפותחות אחרות. בשנת 2013 עמד מחיר החשמל על 8.27 שקלים לקילו-ואט שעה (קוט"ש). זה יקר יותר ממחיר החשמל בארצות הברית (7.46 קוט"ש) וממחיר החשמל באירופה (6.24 קוט"ש). עלות החשמל הגבוהה נובעת מהעלות הגבוהה של ייצור החשמל בישראל ומהמיסים הגבוהים המוטלים על החשמל.

לפי נתוני משרד האנרגיה, משק בית ישראלי ממוצע משתמש בכ-5,000 קוט"ש חשמל בשנה. לפיכך, מחיר החשמל למשק בית ישראלי יעמוד על כ-50 שקלים לחודש.

 

מהם סוגי התעריפים השונים לחשמל בישראל?

כמה עולה נקודת חשמל בישראל?

בישראל ישנם שלושה סוגים שונים של תעריפים לחשמל: תעריף מסובסד, רגיל ותעריף גבוה. התעריף המסובסד מיועד לאנשים העומדים בדרישות זכאות מסוימות, כמו היותם בעלי הכנסה נמוכה או מתגוררים באזור ייעודי. התעריף הרגיל מיועד לכל השאר. התעריף הגבוה מיועד לאנשים שמשתמשים ביותר מ-750 קוט"ש לחודש.

כמו כן קיימים בישראל שני סוגים שונים של חוזים לחשמל: לתקופה קצובה ותקופתית. חוזה לתקופה קצובה הוא לפרק זמן מסוים, כמו שנה. חוזה תקופתי הוא למספר קבוע של חודשים, כגון 12.

קיים גם תעריף מיוחד לעסקים קטנים שמשתמשים ביותר מ-5,000 קוט"ש לחודש.

בישראל ישנם שלושה סוגי תעריפים לחשמל: תעריף ממוצע, תעריף שיא ותעריף מיוחד. התעריף הממוצע הוא התעריף הנפוץ ביותר והוא חל על לקוחות המשתמשים בין 1,000 קוט"ש ל-6,000 קוט"ש בחודש. תעריף השיא הוא התעריף הגבוה ביותר והוא חל על לקוחות המשתמשים בין 6,000 קוט"ש ל-9,000 קוט"ש בחודש. התעריף המיוחד מיועד ללקוחות המשתמשים ביותר מ-9,000 קוט"ש בחודש.

התעריפים השונים חלים על לקוחות באזורים שונים בישראל. התעריף הממוצע חל על לקוחות מטרופולין תל אביב, מטרופולין חיפה ומטרופולין ירושלים. תעריף השיא חל על לקוחות מטרופולין תל אביב ומטרופולין חיפה. התעריף המיוחד חל על לקוחות בכל שאר חלקי ישראל.

לתעריפים השונים יש גם תעריפים שונים לשימוש בשעות הלילה והיום. התעריף הממוצע לשימוש בשעות הלילה נמוך מהתעריף לשימוש בשעות היום. תעריף השיא לשימוש בשעות הלילה גבוה מהתעריף לשימוש בשעות היום. התעריף המיוחד לשימוש בשעות הלילה גבוה מהתעריף גם לשעות היום וגם לתעריפי השיא ביחד.

 

מהם היתרונות במעבר לתעריף חשמל?

תעריפי החשמל בישראל נמוכים משמעותית מאלה שבמדינות מפותחות רבות אחרות. עלות החשמל היא אחת ההוצאות הגדולות עבור רוב הישראלים, ולכן חשוב להבין את היתרונות של מעבר לתעריף חשמל. להלן ארבע סיבות מדוע כדאי לעבור לתעריף חשמל בישראל:

 1. תחסוך כסף בחשבון החשמל שלך.

משק בית ישראלי ממוצע משלם על חשבון החשמל בסביבות 260 שקל בחודש, שזה הרבה יותר מהממוצע העולמי העומד על 128 דולר. מעבר לתעריף חשמל יחסוך לכם סכום כסף משמעותי מדי חודש.

 1. אתה תפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלך.

נקודת חשמל פולטת כ-1,800 קילוואט-שעות של CO2 מדי שנה, שזה שווה ערך לנסיעה של כ-9,500 ק"מ או נסיעה של כ-3,000 טיסות פנים. מעבר לתעריף חשמלי יעזור לך להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלך ולהשפיע לטובה על הסביבה.

 1. תשפר את יעילות האנרגיה שלך.

רשת חשמלית איכותית יותר פולטת פחות חום ופחות רעש מאשר רשת חשמלית מסורתית, מה שיכול לשפר את היעילות האנרגטית של הבית או המשרד שלך. בנוסף, מכשירים מודרניים כגון מזגנים ומקררים הם בדרך כלל חסכוניים יותר באנרגיה כאשר הם מחוברים לרשת חשמל המשתמשת בתעריף חשמל באיכות גבוהה.

 1. תחסכו כסף בטווח הארוך.

תעריפי החשמל בישראל נמצאים בהתפתחות מתמדת, כך שאתם עלולים לגלות שהחשבונות שלכם עולים מדי שנה אם לא תעברו לתעריף חשמל. אם תעברו עכשיו לתעריף חשמל, תחסכו כסף בחשבון החשמל לשארית חייכם.

 

איך חוסכים בחשמל בישראל?

כמה עולה נקודת חשמל בישראל?

ישראל ידועה במחירי החשמל הגבוהים שלה. למעשה, הצרכן הישראלי הממוצע משלם על חשמל יותר מכל צרכן אחר ב-OECD. זה בעיקר בגלל העלות הגבוהה של יבוא אנרגיה והסבסוד הממשלתי הגדול שניתנים לתעשיית החשמל. עם זאת, ישנן כמה דרכים בהן תוכלו לחסוך בחשבון החשמל שלכם בישראל. להלן ארבעה טיפים:

 1. השתמשו בחוכמה במכשירים: כשמדובר במכשירי חשמל, חשוב להשתמש בהם במשורה. נסו להגביל את השימוש שלכם במיזוג אוויר, למשל, ובמקום זאת השתמשו במאווררים בעת הצורך. כמו כן, כבה מכשירים כאשר אינך משתמש בהם. זה יעזור לך לחסוך בחשבון החשמל הכולל שלך.
 2. לחץ על: אחת הדרכים הטובות ביותר לחסוך בחשבון החשמל שלך היא פשוט ללחוץ על האלקטרוניקה שלך כאשר אינך משתמש בה. זה כולל מחשבים, טלוויזיות ואפילו אורות. אתה עשוי להיות מופתע עד כמה המכשירים האלה צורכים כשהם מופעלים במצב המתנה.
 3. השקיעו בפאנלים סולאריים: אם אתם יכולים להרשות זאת לעצמכם, השקעה בפאנלים סולאריים יכולה להיות דרך מצוינת להפחית את חשבון החשמל שלכם. לפאנלים סולאריים יש בדרך כלל תקופת החזר של כ-10 שנים, כך שהעלות הראשונית יכולה להתפרס על פני מספר חודשים או שנים.
 4. היו יצירתיים עם חיסכון באנרגיה: ישנן דרכים רבות אחרות לחסוך בחשבון החשמל שלכם בישראל. לדוגמה, אתה יכול להשתמש במכשירים עם אישור Energy Star, להתקין בידוד או להפחית את הצריכה שלך בשעות השיא.

בסך הכל, טיפים אלו הם דרך מצוינת להפחית את חשבון החשמל בישראל. עם זאת, אם אתה באמת רוצה לחסוך כסף בחשבון החשמל שלך, עליך לשקול להשקיע בפאנלים סולאריים או באמצעי חיסכון באנרגיה.

 

שאלות נפוצות

עלות נקודת החשמל בישראל נקבעת על ידי העירייה בה אתה גר. העלות תהיה תלויה גם בסוג החשמל שאתה משתמש ובכמה אתה משתמש.

כדי לברר כמה עולה להשתמש בחשמל בישראל, אנא עיין בטבלה הבאה:

תרשים עלות נקודות החשמל

סוג החשמל עלות לקוט"ש

שטח נכסים המשמשים לצריכת חשמל (קוט"ש/חודש)

מגורים 1.015 (USD 0.27) 100-249 מ"ר 2.149 (USD 0.58) 250 מ"ר + 2,499 מ"ר 3.359 (USD 1.01) מסחרי 6.818 (USD 0.50sq.) 8 USD 2.50sq.

למידע נוסף על חשמל בישראל, נא לפנות לעירייה המקומית.

 

סיכום

אם אתם מתכננים טיול לישראל ותוהים כמה עולה חשמל, המאמר שלנו יכול לעזור לכם. במאמר זה, אנו נותנים לכם סקירה כללית של עלות החשמל הממוצעת בישראל וכן נספק מספר טיפים מועילים כיצד לחסוך בחשבון החשמל שלכם. אז בין אם אתם מחפשים לרענן את העברית שלכם או סתם מנסים לחסוך מעט כסף בזמן ביקור באחת המדינות המרתקות בעולם, המשך לקרוא!

 

דילוג לתוכן