קרדיט ל Nao Triponez באתר PEXELS

כמה עולה לתקן מסך מחשב נייד?

כאשר עולה שאלה כמו כמה עולה לתקן מסך מחשב נייד, חשוב להבין קודם כל באיזה מחשב מדובר, באיזה מסך, האם באותו מחשב ישנו כרטיס מסך מתקדם של גיימינג ועוד. ככה או ככה, תיקון מסך יכול לעלות מאות שקלים, אבל גם יכול לעלות אלפי שקלים. כיצד בוחרים מה לעשות ,והאם לתקן או להחליף? – קראו כאן.

מתי לתקן מסך מחשב נייד ומתי להחליף מסך?

ישנם מקרים שונים בהם יש צורך להגיע לטכנאי, או לחילופין, להזמין טכנאי עד הבית לתיקון מחשב נייד. אבל מנגד, ישנם מקרים בהם הצורך יהיה החלפת מסך ולא תיקון שלו. למשל, שבר במסך בהחלט יצריך החלפת מסך ולא תיקון. מצד שני, בעיות בתצוגה יכולות להיפתר בעזרת תיקון. ככה גם רלוונטי לגבי: בעיות בתאורת המסך ובעיות ברכיב ה-TOUCH של חלק מהמסכים.

יש להדגיש, הנ"ל מהווים תיקונים אשר יצריכו בדרך כלל תיקון ולא החלפה. כמו כן, יש לציין כי בחלק מהמקרים לא קיימים חלקי חילוף עבור מחשבים מאוד ישנים, ככה שלעיתים גם אם התקלה קלה במחשב ישן, בכל זאת יהיה צורך להחליף את המסך (עקב מחסור ברכיבים בד"כ). רגע לפני שאתם מזמינים טכנאי עד הבית לתיקון מסך לפטופ, ראו מחירים לתיקון מחשבים ניידים בשורות הבאות לפניכם.

הלכה למעשה – מחירי תיקון מסך לפטופ

בעוד כי מחיר ביקור טכנאי מחשבים יכול לנוע בין כ-150 – 250 ₪ בממוצע, המחיר הזה לעולם לא יכלול את עלות התיקון עצמו. בפועל, המחיר הנ"ל יכלול אך ורק את הבדיקה והאבחון של מהות התקלה בלפטופ שלכם. אם אתם רוצים לדעת מחירים קונקרטיים, ריכזנו עבורכם כמה דוגמאות:

  • החלפת כרטיס מסך: עבודה זו אמורה לעלות בין כ-300 – 400 ₪ כולל הגדרת הכרטיס החדש וכן התקנת דרייברים.
  • החלפת מסך במחשב נייד: העבודה עתידה להיות מתומחרת בין טווחים של כ-600 – 700 ₪ בממוצע (לא כולל מסכי TOUCH).
  • תיקון מסך של לפטופ: בהתאם לסוג הרכיב אשר מצריך תיקון, העלויות יכולות לנוע בין כ-400 – 800 ₪ בממוצע.

יש לציין, המחירים לעיל יכולים להשתנות ואכן משתנים בהתאם לסוג המחשב, עד כמה הוא ישן, עד כמה קשה או קל למצוא רכיבים עבורו, בהתאם לניסיון של הטכנאי ועוד.

לסיכום, איך לתקן את הלפטופ?

בסיכומו של דבר, השיטה הכי טובה לתקן לפטופ היא: להזמין טכנאי מחשבים ניידים עד בית הלקוח. השירות הזה מאפשר לכם לתקן את המחשב בנוחות שלכם ובלי שתצטרכו להתחיל לתזז את עצמכם עד מעבדת הטכנאי. בין אם אתם מתגוררים בראשל"צ, בנהריה או בכלל בבאר שבע, תמיד תוכלו למצוא טכנאי אשר מציעים שירותי תיקונים עד הבית. חשוב לציין, כדאי תמיד לוודא מראש כי אותו טכנאי שאתם מזמינים עובד לפי מחירי מחירון ריאליים לשוק.

דילוג לתוכן