קרדיט ל Dom J באתר PEXELS

כמה עולה להוציא רישיון נהיגה?

בעוד כי כמות השיעורים המינימלית לפני הגשה לטסט עומדת על 28 שיעורי נהיגה, חלק מהתלמידים זקוקים ליותר שיעורים מאשר אחרים, וברור כי לא כל התלמידים עוברים טסט ראשון. לכן, מחיר הוצאת רישיון נהיגה משתנה בהתאם לנסיבות האישיות שלכם – המשיכו לקרוא.

כמה מילים על הוזלת עלויות רישיון נהיגה

הוצאת רישיון נהיגה היא הוצאה כספית משמעותית, וברור כי תלמידים משקיעים בתהליך הזה זמן רב, מאמצים ואנרגיה. מעבר לכך שהשיעורים הם אינם זולים, חשוב לקחת בחשבון כי ישנן הוצאות נלוות נוספות. למשל, מחיר מבחן התיאוריה וכן מחירי הטסטים. מכיוון שהעלויות יכולות לנוע בין אלפי שקלים, ההמלצה הראשונה והחשובה ביותר שלנו אליכם היא: בקרו באתר נהג בקליק ובצעו השוואת מחירים בין מורי נהיגה באזור המגורים שלכם. שימו לב, כל מורה נהיגה עשוי לגבות מחירים מעט שונים בהתאם לסוג הרכב אשר עליו הוא או היא מלמדים נהיגה. השוואת המחירים מהווה סקר שוק לכל דבר ועניין, וכשם שצריך להשוות מחירי מוצרים ושירותים שונים באופן כללי, ככה גם נדרש כאשר רוצים למצוא מורה נהיגה מומלץ באזורכם.

בפועל, כמה יעלה לי להוציא רישיון נהיגה?

בעוד כי מחיר שיעור נהיגה בדרך כלל עומד על כ-120 – 160 ₪ בגין שיעור של 40 דקות, חשוב לציין שלא כל התלמידים מרגישים מספיק מוכנים על מנת לגשת לטסט בשיעור מס' 28. באופן כללי, מחיר הוצאת רישיון נהיגה אמור לנוע בין כ-3,360 ₪ – 4,480 ₪ בהנחה שאתם מצליחים לעבור טסט ראשון מיד לאחר שיעור מס' 28. עם זאת, יש לקחת בחשבון את העלות של הטסט הפנימי וכן את העלות של הטסט החיצוני. בעוד כי מחיר טסט פנימי עשוי לנוע בין 100 – 300 ₪, טסט חיצוני יצריך תשלום אגרה של 144 ₪ וכן תשלום נוסף במועד הטסט עצמו על סך 229 ₪ לכל היותר.

טיפים שאולי יעזרו לכם לעבור טסט ראשון

אם אתם עומדים לגשת לטסט נהיגה, אתם ודאי רוצים לעבור כבר בטסט הראשון, אבל חשוב לקחת בחשבון שלא תמיד מתממש הרצון הזה. עם זאת, ישנם כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לנסות לשפר את הסיכויים שלכם לעבור את הטסט כבר בפעם הראשונה, כמו למשל הדברים הבאים:

  • לעולם אל תתווכחו עם הטסטר. אם הוא אומר משהו, זה מבחינתכם קדוש. לא מסכימים עם ההערה שלו? הגישו ערעור לאחר סיום הטסט.
  • כאשר אתם מסתכלים במראות ימין ושמאל (בד"כ בזמן פנייה או מעבר נתיב), חשוב ממש להזיז את כל הראש על מנת שהטסטר יבחין בכך שאתם מודעים לעניין.

בנוסף ל-2 הטיפים לעיל, חשוב תמיד להיות אדיבים וסבלניים במהלך הטסט. התחילו אותו עם אמירת בוקר טוב לטסטר, המשיכו אותו ברוגע וסיימו את הטסט בנועם. אין שום צורך "לעלות על העצבים" של הטסטר, כי הוא בהחלט עשוי להכשיל אתכם מתוך סיבות שונות.

דילוג לתוכן