כמה עולה חידוש דרכון?

כמה עולה חידוש דרכון?

רוב האנשים חושבים על דרכונים כדבר שנדרש לנסיעות בינלאומיות, אבל בארצות הברית, דרכונים נחוצים גם לחיי היומיום. אם לא חידשת את הדרכון שלך זמן מה, זה הזמן לעשות זאת.

אם אתה צריך לחדש את הדרכון שלך בתוך שישה חודשים מתאריך התפוגה, העלות היא $85. אם אתה צריך לחדש את הדרכון שלך יותר משישה חודשים לאחר תאריך התפוגה, העלות היא $110.

למחלקת המדינה של ארצות הברית יש מגוון סוגי דרכונים שונים ועמלות בקשה. מאמר זה מספק סקירה כללית של סוגי הדרכונים השונים, כמו גם את עמלות הבקשה וזמני הטיפול הרלוונטיים.

 

מה צריך כדי לחדש את הדרכון?

אם אתה אזרח של ארצות הברית, הדרכון שלך יפוג בעוד תשעה חודשים. אם אינך אזרח ארצות הברית, הדרכון שלך יפוג בעוד 18 חודשים.

כדי לחדש את הדרכון שלך, עליך להגיש בקשה ולקבל אישור ממשרד החוץ. דמי הבקשה הם $135 לאזרחי ארצות הברית ו-$110 למי שאינם אזרחים. זמן הטיפול בחידוש דרכון הוא כארבעה שבועות.

אם אתה נוסע מחוץ לארצות הברית במהלך התקופה של ששת החודשים לפני פקיעת תוקף הדרכון שלך, ייתכן שתידרש לחדש את הדרכון שלך לפני נסיעתך. אם אינך יכול לחדש את הדרכון שלך בזמן, ייתכן שלא תוכל לנסוע.

למידע נוסף על איך לחדש את הדרכון שלך, בקר באתר האינטרנט של מחלקת המדינה או התקשר למספר 1-877-852-9877.

 

מהם המסמכים הנדרשים לחידוש דרכון?

כמה עולה חידוש דרכון?

אם אתה אזרח ארה"ב, הדרכון שלך חייב להיות בתוקף לפחות שישה חודשים מעבר לתאריך הנסיעה המתוכננת שלך. אם אינך אזרח ארה"ב, הדרכון שלך חייב להיות תקף לפחות שנה אחת מעבר לתאריך הנסיעה המתוכננת שלך. תצטרך גם לספק הוכחה לאזרחות (תעודת לידה, רישיון נהיגה או תבנית דרכון). אם אתה בן 65 ומעלה, אתה עשוי להיות פטור מהצגת הוכחת אזרחות. תצטרך גם לספק שתי תמונות שצולמו במהלך ששת החודשים האחרונים ולשלם 60 דולר על מנת לחדש את הדרכון שלך.

 

כמה זמן לוקח לטפל בבקשה לחידוש דרכון?

חידוש דרכון הוא תהליך פשוט שניתן להשלים תוך מספר שבועות. עמלת הבקשה היא 110$, ואין עלות נוספת עבור טיפול מזורז. תצטרך לספק את הדרכון הנוכחי ומסמכי הזיהוי שלך, כמו גם את בקשת החידוש שלך. משרד הדרכונים המקומי שלך ייצור איתך קשר כדי לקבוע פגישה להשלמת הניירת.

אם יש לך שאלות כלשהן לגבי חידוש דרכון, אנא צור קשר עם משרד הדרכונים המקומי שלך.

כמה זמן לוקח לקבל דרכון לאחר הגשת הבקשה?

אם הגשת את כל הניירת הנדרשת והבקשה שלך טופלה, בדרך כלל תקבל את הדרכון שלך תוך שבועיים. אם אתה צריך את הדרכון שלך מוקדם יותר, אנא צור קשר עם משרד הדרכונים המקומי שלך לקבלת אפשרויות עיבוד מזורז.

 

מהם החריגים למסמכים הנדרשים?

אם אתה אזרח ארה"ב, אתה רק צריך להציג את רישיון הנהיגה או הדרכון שלך. אם אינך אזרח ארה"ב, תצטרך להציג אחד מהבאים: דרכון בתוקף; תעודת זיהוי לאומית (כגון רישיון נהיגה); רישיון נהיגה בינלאומי; או תעודת זהות ממדינה שמשתתפת בתוכנית ויתור ויזה.

אם אתם מחדשים את הדרכון שלכם יותר משישה חודשים לאחר תאריך התפוגה, תצטרכו גם להציג ראיות לכך שאתם מתגוררים ברציפות באותה כתובת בששת החודשים האחרונים. זה יכול להיות מסמך רשמי כמו חשבון שירות, הסכם שכירות או דף חשבון בנק, או סתם אישור בכתב מבעל הבית או השוכר שלך.

 

עמלות הקשורות לחידוש דרכונים

כמה עולה חידוש דרכון?

-אזרחי ארה"ב צריכים לשלם 110$ עבור בקשת דרכון ו-$25 עבור כל עמוד נוסף בספר הדרכונים. כרטיס הדרכון עולה 30 דולר.

-אזרחים קנדיים צריכים לשלם 82 דולר קנדי עבור בקשת דרכון, 22 דולר קנדי עבור כל עמוד נוסף בספר הדרכונים, ו-6 דולר קנדי עבור כרטיס דרכון.

-אזרחים אוסטרלים צריכים לשלם 105 דולר אוסטרלי עבור בקשת דרכון, 27 דולר אוסטרלי עבור כל עמוד נוסף בספר הדרכונים, ו-8 דולר אוסטרלי עבור כרטיס דרכון.

-אזרחי ניו זילנד צריכים לשלם NZD $135 עבור בקשת דרכון, NZD $31 עבור כל עמוד נוסף בספר הדרכונים, ו-NZD $10 עבור כרטיס דרכון.

 

כמה זמן לוקח להשלים חידוש דרכון?

באופן כללי, לוקח בערך ארבעה עד שישה שבועות להשלים חידוש דרכון. עם זאת, בהתאם לנסיבות הספציפיות שלך, זה עשוי להימשך זמן רב יותר או קצר יותר.

אם אינך אזרח ארה"ב והדרכון שלך בן יותר משישה חודשים, תצטרך להגיש בקשה חדשה. דמי הבקשה הם $110. אם הדרכון שלך בן פחות משישה חודשים, דמי הבקשה הם $85.

אם אתה אזרח ארה"ב והדרכון שלך הוא בין שישה לשנים עשר חודשים, תצטרך להגיש בקשה חדשה ולשלם את דמי הבקשה של $110. אם הדרכון שלך בן פחות משנים עשר חודשים, דמי הבקשה הם $85. כמו כן, יהיה עליך לספק תעודה מזהה תקפה עם תמונה, כגון רישיון נהיגה או תעודה מזהה שהונפקה על ידי המדינה."

בדרך כלל לוקח ארבעה עד שישה שבועות להשלים תהליך חידוש דרכון, אבל זה יכול להשתנות בהתאם לנסיבות מסוימות. אם אינך אזרח ארה"ב והדרכון שלך ישן יותר משישה חודשים, תצטרך להגיש בקשה לקבלת דרכון חדש ולשלם עמלת בקשה של $110. אם הדרכון שלך הוא בן שישה עד שנים עשר חודשים, אתה רק צריך

 

כיצד לחסוך בדמי חידוש דרכון

העלות לחידוש דרכון משתנה לפי לאום, אך רוב העלויות נופלות בין 60 ל-120 דולר.

כדי לחסוך בדמי חידוש דרכון, בצע את השלבים הבאים:

  1. בדוק באתר האינטרנט של מחלקת המדינה כדי לראות את הדרישות העדכניות של דמי חידוש דרכון עבור הלאום שלך. מידע זה יהיה ספציפי למקום מגוריכם, מכיוון שמחלקת המדינה מעדכנת את אתר האינטרנט שלהם באופן קבוע.
  2. השוו בין שירותי חידוש דרכונים המוצעים על ידי חברות שונות. חברות רבות מציעות תעריפים מוזלים ללקוחות המחדשים דרכן את הדרכונים. בנוסף, חברות מסוימות מציעות משלוח חינם על כל ההזמנות מעל $50.
  3. השתמש בכלים מקוונים כדי להקל על התהליך. אתרים רבים מציעים טיפים כיצד לחסוך בדמי חידוש דרכונים, כולל מדריכים ומחשבונים שלב אחר שלב.
  4. בקש ויתור אם אתה זכאי לכך. אם אתה אזרח של מדינה שאינה דורשת ויזה לצורך נסיעה לארה"ב, ייתכן שתוכל להגיש בקשה לפטור על עמלת חידוש הדרכון. אתה יכול למצוא מידע נוסף באתר האינטרנט של מחלקת המדינה או על ידי פנייה לשגרירות או לקונסוליה של מדינת המגורים שלך.

 

מהם היתרונות בחידוש דרכון מוקדם?

כמה עולה חידוש דרכון?

אם אתה כמו רוב האנשים, אתה כנראה חושב על דרכון כעל משהו שאתה צריך כשאתה מטייל. ואם אתם נוסעים בקרוב, בהחלט כדאי לחדש את הדרכון בהקדם האפשרי. אבל מה היתרונות של חידוש הדרכון מוקדם?

היתרון הראשון של חידוש הדרכון שלך מוקדם הוא שזה יכול לחסוך לך כסף. אם תחכה עד שתוקף הדרכון שלך יפוג, תצטרך לשלם את העמלה הרגילה של $135 כדי לחדש אותו. אבל אם תחדש את הדרכון שלך לפני שפג תוקפו, מחלקת המדינה יגבה ממך רק 105 דולר. מדובר בחיסכון של 30$.

יתרון נוסף של חידוש הדרכון שלך מוקדם הוא שזה יכול לעזור לוודא שהדרכון שלך תקף כאשר אתה צריך אותו. בדרך כלל, תוקף הדרכונים פג שש שנים לאחר הנפקתם. אם הדרכון שלכם לא היה בשימוש במשך שש שנים או יותר, יהיה צורך לחדשו על מנת שיהיה תקף לנסיעות. אבל על ידי חידוש הדרכון שלך מוקדם, אתה יכול להימנע מהטרחה הזו ולוודא שהדרכון שלך עדיין בתוקף.

אז אם אתם נוסעים בקרוב ורוצים לוודא שהדרכון שלכם בתוקף

 

מה העונשים על אי חידוש דרכון בזמן?

אם לא תחדש את הדרכון שלך בזמן, אתה עלול לעמוד בפני מספר עונשים, כולל קנסות ועונשי מאסר אפשריים. מחלקת המדינה (DOS) ממליצה לאזרחים לחדש את הדרכונים שלהם לפחות שישה חודשים לפני תאריך התפוגה כדי להימנע מעמלות איחור וקנסות. אם פג תוקפו של הדרכון שלך תוך שישה חודשים מתאריך התפוגה, תידרשו לשלם אגרה באיחור ועשויים להיות כפופים לקנסות אחרים. לדוגמה, אם פג תוקפו של הדרכון שלך תוך שלושה חודשים מתאריך התפוגה, תידרש לשלם קנס של $60. אם לא תחדש את הדרכון שלך בתוך שישה חודשים מתאריך התפוגה, אתה תהיה כפוף לקנס של $110. ה-DOS גם מציין שאם הדרכון שלך יאבד או נגנב, לא תוכל לנסוע עד שתחליף אותו במסמך חדש.

 

שאלות נפוצות

כמה עולה חידוש דרכון?

העלות הנוכחית לחידוש דרכון אמריקאי היא 110 דולר. תשלום זה נדרש מכל האזרחים, ללא קשר לגיל או לסטטוס אזרחות. יש להגיש את טופס הבקשה לדרכון לפחות 90 יום לפני תאריך התפוגה של הדרכון. אם תאריך התפוגה הוא פחות מ-90 יום מרגע הגשת הבקשה, יש לשלם גם את העמלה הנוספת בסך 35$. כל העמלות ישולמו במטבע ארה"ב.

אם אתה אזרח של קנדה, מקסיקו או דרום קוריאה ותוקף הדרכון שלך יפוג בתוך שישה חודשים מתאריך הגשת הבקשה שלך, ייתכן שתהיה זכאי לתשלום מופחת של $60 אם תספק הוכחה לאזרחות ובקשת הארכה מביתך. המשרד הקונסולרי של המדינה. למידע נוסף על דמי דרכון, בקר באתר האינטרנט שלנו בכתובת www.travel.state.gov/passport/.

כמה זמן לוקח לטפל בבקשה לדרכון?

זמן הטיפול בבקשה לדרכון הוא בדרך כלל ארבעה עד שישה שבועות. אם אתה מגיש בקשה מחוץ לארה"ב, זמן הטיפול עשוי להיות ארוך יותר, בהתאם למדינה שבה מוגשת הבקשה. תקבל הודעה בדואר כאשר בקשתך התקבלה ומטופלת.

מהו זמן הטיפול בבקשת דרכון אם אני מחוץ לארה"ב?

זמן הטיפול בבקשת דרכון אם אתה מחוץ לארה"ב עשוי להשתנות בהתאם למדינה שבה מוגשת הבקשה. אנא צור קשר עם השגרירות או הקונסוליה של מדינת הולדתך כדי לקבל מידע נוסף על זמני טיפול ספציפיים. באופן כללי, עם זאת, רוב הבקשות מעובדות בתוך ארבעה עד שישה שבועות. תקבל הודעה בדואר כאשר בקשתך התקבלה ומטופלת.

איזה תיעוד אני צריך לספק עם בקשת הדרכון שלי?

עליך לספק את שמך המלא כפי שהוא מופיע בתעודת הזיהוי שלך (כלומר, רישיון נהיגה, תעודת לידה וכו') ושני תמונות, שאחד מהם חייב להיות צולם במהלך ששת החודשים האחרונים וצריך להראות שאתה לובש מדים או פריט לבוש שמציג בבירור את שמך ודרגתך. אם אתה מבקש דרכון כדי להחליף דרכון שאבד או גנוב, עליך לספק גם ראיות תיעודיות לגניבה (כגון דו"ח משטרה) והצהרה נוטריונית מהאדם שיש לו משמורת על הדרכון המקורי.

 

סיכום

חידוש הדרכון עשוי לעלות ביוקר, אך למרבה המזל יש מספר אפשרויות העומדות לרשותך. האפשרות הכי פשוטה היא לבקר בסוכנות דרכונים, אבל זה יכול להיות יקר ולא נוח. לחלופין, תוכל לנסות להשתמש באחד משירותי חידוש הדרכונים המקוונים, אשר נוטים להיות זולים יותר אך עשויים לדרוש ניירת נוספת. לא משנה באיזה מסלול תחליט לקחת, הקפד לחקור את העלויות לפני כן כדי שתהיה מודע לכל חיובים נסתרים פוטנציאליים.

 

דילוג לתוכן