קרדיט ל Tirachard Kumtanom באתר PEXELS

כמה עולה זיפות גג לפי מטר?

אלונה דניאל שרה פעם על גגות תל אביב, אבל לא בטוח שהיא התכוונה לאותם גגות אשר מצריכים זיפות מבנים. בפועל, זיפות גג מהווה פרויקט לא מאוד מורכב, אבל כן כזה אשר מצריך סקר שוק מסוים לפני הזמנת אנשי איטום כאלו או אחרים. היכן מתחילים? – כאן, המשיכו לקרוא את המידע לפניכם.

מה זה זיפות גגות, למה וכיצד מבצעים אותו?

במילים פשוטות, זיפות גגות מהווה הגנה מפני נזקי מים ונזילות, מה שעלול להסתכם בנזקים של אלפי שקלים אם לא נמנע בעזרת הזיפות. הלכה למעשה, זיפות גגות הוא בעצם תהליך איטום הגג, כאשר פעולה זו מתבצעת באמצעות יריעות ביטומניות מיוחדות. יריעות אלו מונחות על גבי הגג ומולחמות זו לזו באמצעות חום, כלומר באמצעו ברנר מקצועי, ויוצרות שכבה אטומה למים. זו, מגנה על המבנה מפני נזקי רטיבות ונזילות. בשלב הראשון לתהליך, בדקו את מחירי איטום הגגות, מה שיתבצע

בד"כ לפי השלבים העיקריים הבאים:

  • הכנת הגג: שלב זה כולל ניקוי יסודי של הגג מכל לכלוך, אבק, אבנים או כל דבר אחר שעלול להפריע להתקנת היריעות. חשוב לציין כי שלב זה אמור לכלול גם הסרה של חומרי זפת ישנים, כי איטום ישן יכול להפריע להתקנת היריעות החדשות.
  • פריסת והלחמת יריעות הזפת: לאחר ניקוי כללי מקצועי, אנשי המקצוע יבצעו את פריסת היריעות על גבי הגג, תוך הקפדה על חפיפה מספקת ביניהן. כמו כן, שלב זה יכלול גם את החימום של היריעות באמצעות מבער גז, וחיבורן זו לזו באמצעות הלחמה.
  • אטימה: בשלב האחרון לעבודה, אנשי המקצוע יבצעו איטום של כל החיבורים והתפרים בין יריעות באמצעות חומרים מיוחדים. יש לציין, זהו שלב לא פחות חשוב מאשר שלבי ההתקנה, מכיוון שאם שלב זה אינו מבוצע נכון – יהיו צפויות להיות נזילות ובעיות רטיבות.

אז, כמה עולה זיפות גג בפועל?

בסופו של דבר, מחיר זיפות גגות נקבע לפי מטרים רבועים ולפי גורמים שונים. לצרוך העניין, אם יש דרישה לפרק כל מיני אלמנטים אשר מפריעים לזיפות, כמו למשל סולמות או צלחות לוויין ומרזבים, המחיר יהיה גבוה יותר. לפי מחירון שמצאנו באינטרנט, אלו יהיו המחירים הצפויים:

  • זיפות גג של 100 מ"ר או גדול יותר יעלה כ-30 – 50 ₪ למ"ר.
  • זיפות גג קטן מ-100 מ"ר צפוי לעלות כ-30 – 70 ₪ למ"ר.
  • בגין תיקון נקודתי של זיפות גגות תוכלו לצפות לשלם כ-500 – 800 ₪ ומעלה, תלוי בסוג התיקון ובסדר הגודל של העבודה.

לסיכום, יש לציין כי מומלץ לבצע זיפות גגות כל 10 שנים בממוצע, או בהתאם לצורך. שימו לב שחשוב לבחור קבלן זיפות גגות מנוסה ואמין שיבצע את העבודה בצורה מקצועית ואיכותית,כי נזילות מים עלולות להסתכם בנזקים עצומים, כולל נזקים מבניים.

דילוג לתוכן