כמה עולה גרם זהב בישראל

כמה עולה גרם זהב בישראל

ישראל היא אחת המדינות העשירות בזהב בעולם ועובדה זו יצרה שוק משגשג לתכשיטי זהב, מטבעות ומתכות יקרות אחרות. למדו על המחירים העדכניים של הזהב בישראל וגלו כיצד תוכלו לקנות או למכור זהב במדינה זו.

מחירי הזהב בישראל משתנים, אך בממוצע, גרם זהב עולה בסביבות 1,500 דולר.

אם אתה רוצה לקנות זהב בישראל, סביר להניח שתצטרך לבקר בחנות תכשיטים מקומית או מתווך. אתה יכול למכור זהב בישראל גם דרך סוחרי זהב מקוונים או בחנות מטילים פיזית.

אם אתם מחפשים להשקיע בזהב, חשוב לדעת שערך הזהב יכול להשתנות עם הזמן. לכן, תמיד כדאי להתייעץ עם יועץ פיננסי לפני ביצוע השקעות כלשהן.

מחירי זהב

מחירי הזהב בישראל גבוהים יחסית בהשוואה למדינות אחרות. מחיר הזהב הממוצע בישראל עומד על 1,226 דולר לגרם נכון למרץ 2019. זה גבוה מהממוצע העולמי של 1,000 דולר לגרם. מחירי הזהב משתנים בהתאם לתנאי השוק ולמיקום. באופן כללי, מחירי הזהב הם הגבוהים ביותר בישראל בתקופות החגים וכאשר יש עלייה במתיחות הבינלאומית.

זהב הוא מצרך יקר ערך, ובישראל מוכנים לשלם עבורו מחירים גבוהים. סביר להניח כי זהב נתפס כהשקעה בטוחה שניתן להשתמש בה במקרה של משבר פיננסי. מחירי הזהב מושפעים גם מאירועים גלובליים ותנאי שוק.

אנשים במדינות אחרות אולי לא יהיו מוכנים לשלם מחירים גבוהים עבור זהב, והם עשויים להשתמש בו כצורה של מטבע. המשמעות היא שהשוק העולמי לזהב גדול בהרבה מהשוק הישראלי.

כמה עולה גרם זהב בישראל?

כמה עולה גרם זהב בישראל

 

בכל הנוגע למתכות יקרות, ישראל היא אחד היעדים הפופולריים בעולם. ומסיבה טובה: מחירי הזהב כאן נמוכים באופן עקבי מכל מקום אחר בעולם. למעשה, גרם של זהב יכול לעלות עד $320 דולר אצל סוחרי זהב ישראלים. אז מה הקאץ'?

אין אחד. למעשה, אם אתם מחפשים לקנות מטילי זהב או מטבעות, תצטרכו לבקר אצל סוחר מורשה. אבל אם אתה רק רוצה להסתכל על המתכת עצמה, או אם אתה מעוניין לקנות תכשיטים או פריטי יצירה אחרים עשויים זהב, אתה יכול לעשות זאת בקלות מבלי לעזוב את ישראל. בנוסף, יש עוד המון מקומות לקנות מתכות איכותיות במקומות אחרים בעולם – אז למה לבזבז את הזמן והכסף שלך בישראל כשאתה יכול למצוא את כל מה שאתה צריך ממש כאן?

מהו זהב ומאיפה הוא מגיע?

זהב הוא מתכת יקרת ערך המשמשת לעתים קרובות לייצור תכשיטים, מטבעות וחפצים אחרים. בישראל שווה זהב כ-1,500 דולר לגרם.

זהב נמצא בדרך כלל בקרום כדור הארץ, וניתן למצוא אותו גם בסלעים ובחומרים אחרים. זהב מופק לעתים קרובות מכדור הארץ באמצעות כלים כגון כרייה.

ישראל כורה זהב בשיטות בורות פתוחים ובשיטות בשטח.

כריית בורות פתוחים היא השיטה הנפוצה ביותר בישראל. סוג זה של כרייה כרוך בהוצאת הזהב מהאדמה על ידי חפירת חור גדול ולאחר מכן הוצאת העפר והסלעים משם. כריית בורות פתוחים עלולה להיות מסוכנת מאוד, שכן קל לגושים של סלעים ליפול על הכורים למטה ולפצוע אותם. כרייה במקום היא שיטה חדשה יותר הנהוגה בישראל. שיטה זו כוללת חילוץ הזהב מהאדמה על ידי הנחת פיסות מתכת קטנות לתוך האדמה ולאחר מכן שימוש בתותח מים כדי לפרק אותן. כרייה במקום מסוכנת פחות מכריית בורות פתוחים, אך היא גם יקרה יותר.

ישראל גם כורה זהב בתהליך שנקרא מיזוג. שיטה זו כרוכה בשימוש בקופסת לולאות כדי להסיר את הזהב מהאדמה. קופסאות סלייס הן קופסאות גדולות שמתמלאות במים ואז נפתחות. כשהמים זורמים על הזהב, הם מחלחלים מהאדמה אל תוך התיבה. תהליך זה יקר יותר מכריית בורות פתוחים ופחות מסוכן מכרייה במקום, אך הוא אינו יעיל כמו שיטות אחרות.

ישראל היא אחת מיצרניות הזהב המובילות בעולם, וההערכה היא שהמדינה כורה כ-10% מאספקת הזהב העולמית.

 

טיפים לקנייה ומכירת זהב בישראל

כאשר אתם חושבים לקנות או למכור זהב בישראל, חשוב להיות מודעים לטיפים השונים לקנייה ומכירה שפועלים כאן.

הדבר החשוב ביותר לדעת הוא מחיר הזהב הנוכחי בישראל. את מחיר הזהב הנוכחי ניתן למצוא ברוב אתרי האינטרנט המפרטים מחירים עכשוויים למתכות יקרות. מחיר זה ייתן לך מושג מה עשויה לעלות קנייה או מכירה סבירים.

טיפ נוסף שחשוב לזכור בעת רכישה או מכירה של זהב בישראל הוא מס ערך מוסף (מע"מ). שיעור המע"מ עבור רכישות ומכירת זהב הוא 23%. המשמעות היא שאם אתה מוכר זהב, תצטרך לכלול גם את חיוב המע"מ במחיר המכירה שלך.

לבסוף, תמיד כדאי לגרום לבעל מקצוע מוסמך לבדוק כל זהב שנרכש או נמכר בישראל. זה נכון במיוחד אם ערך המתכת גדול מ-1000 דולר לאונקיה (אונקיה). במקרים אלו, חשוב שמשרד מוסמך יוודא את האותנטיות של המתכת לפני שניתן לבצע עסקה כלשהי.

ההיסטוריה של הזהב בישראל

זהב אינו תגלית חדשה בישראל. מכרה הזהב הראשון התגלה במדינה בשנת 1876. מאז נכרה זהב בישראל.

הדרך הפופולרית ביותר לרכוש זהב בישראל היא באמצעות שימוש בסוכנויות מתכות יקרות. סוכנויות אלו ימכרו לך גרם של זהב, אשר לאחר מכן ניתן להשתמש בו לרכישת פריטים אחרים או לסחור בשוק הפתוח. מחיר הזהב יכול להשתנות בהתאם לתנאי השוק ולמיקומו של הסוחר.

גם בישראל כורים זהב, אבל התהליך הרבה יותר קשה והתשואה נמוכה יותר. סוג זה של כריית זהב משמש לייצור תכשיטים ופריטים קטנים אחרים.

בישראל שוכנים מספר מכרות זהב, אך המפורסם ביותר הוא מכרה תל דן. המכרה פועל למעלה מ-100 שנה והפיק כמות נכבדת של זהב.

איך קונים זהב בישראל

כמה עולה גרם זהב בישראל

 

זהב הוא השקעה יקרת ערך וחלק חשוב מהמסורת היהודית. בישראל קניית זהב קלה ונוחה. ישנם מספר סוחרים מוכרים בארץ, ותוכלו לקנות מטילי זהב או מטבעות. מחירי הזהב משתנים בהתאם לאיכות המתכת, אך גרם זהב יכול לעלות בין 200 דולר ל-2,000 דולר.

כדי לקנות זהב בישראל, תצטרך קודם כל להקים חשבון בנק במוסד בעל מוניטין. לאחר מכן תוכל להפקיד את כספך לחשבון ולקנות מטילי זהב או מטבעות מאחד מהסוחרים המפורטים להלן. מטילי זהב מאוחסנים בדרך כלל בכספות, בעוד שניתן לשמור מטבעות באופן אישי או להפקיד אותם בחשבון בנק.

כמה מהמקומות הטובים ביותר לקנות זהב בישראל כוללים:

  1. נשר הזהב – סוחר זה מציע מגוון רחב של מוצרי זהב, כולל מטילים ומטבעות. יש לו חנות מקוונת נחשבת, וצוות זמין כדי לעזור לך עם הרכישה שלך.
  2. בנימין זהב – עוסק זה ידוע במוצריו האיכותיים ובשירות הלקוחות המעולה. הוא מציע גם מטילי ומטבעות, ויש לו חנות מקוונת קלה לשימוש.
  3. זהב ישראלי – סוחר זה מציע מגוון רחב של מוצרי זהב, לרבות מטילי זהב, מטבעות ותכשיטים. יש לו חנות מקוונת נרחבת שקל להשתמש בה, וצוות זמין כדי לעזור לך עם הרכישה שלך.
  4. חנות הזהב – סוחר זה מציע מגוון רחב של מוצרי זהב, כולל מטילים, מטבעות ותכשיטים. יש לו חנות מקוונת נרחבת שקל להשתמש בה, וצוות זמין כדי לעזור לך עם הרכישה שלך.
  5. זהב אצילי – סוחר זה מציע מגוון רחב של מוצרי זהב, כולל מטילים, מטבעות ותכשיטים. יש לו חנות מקוונת נרחבת שקל להשתמש בה, וצוות זמין כדי לעזור לך עם הרכישה שלך.

איך מוכרים זהב בישראל

אם אתה מחפש למכור את הזהב שלך בישראל, תרצה לעשות את המחקר שלך קודם. ישנן מספר דרכים שונות למכירת הזהב שלך בישראל, והמחירים שתוכל לקבל עבור זהב ישתנו בהתאם לתנאי השוק.

ישנם מספר סוחרי זהב בתל אביב שתוכלו לבקר בהם כדי לקבל הערכה של מחיר הזהב הנוכחי. אתה יכול גם למכור זהב באינטרנט דרך פלטפורמות כמו Goldcore או BullionVault. מחירי הזהב ישתנו בהתאם לתנאי השוק הנוכחיים, לכן חשוב לעשות מחקר משלך לפני מכירת הזהב שלך.

אם אתה מחפש למכור זהב בכמויות קטנות, אתה יכול גם למכור אותו דרך חנויות משכון מקומיות. בתי משכון בדרך כלל גובים מחיר גבוה יותר עבור זהב מאשר סוחרים, אך הם בדרך כלל מוכנים יותר לסחור בכמויות קטנות יותר.

לא משנה באיזה מסלול תבחר, חשוב לעשות את המחקר שלך כדי להבטיח שתקבל את המחיר הטוב ביותר עבור הזהב שלך.

שאלות נפוצות

-מהו המחיר הנוכחי של הזהב בישראל?

-כמה עולה גרם זהב בישראל?

-האם אני יכול לקנות זהב בישראל?

-היכן אוכל לאחסן את הזהב שלי בישראל?

התשובה לשאלה זו תלויה במידה רבה במיקום שאתה שואל. ככלל, לעומת זאת, המחיר הממוצע לזהב בישראל נע סביב 1,300 דולר לאונקיה טרויה (31.10 גרם). עם זאת, המחירים יכולים להשתנות לא מעט מחנות תכשיטים אחת לאחרת ומיום אחד למשנהו. בנוסף, גם שער החליפין (כמות השקלים שתצטרכו כדי לרכוש אונקיית זהב אחת) יכול להשתנות משמעותית. לדוגמה, בתקופות של חוסר יציבות כלכלית או כאשר מטבעות חוץ חלשים מול השקל, שער הזהב עשוי להיות גבוה מהרגיל. לעומת זאת, כאשר השוק שופע יותר והמטבעות הזרים חזקים יותר מול השקל, שער החליפין של הזהב עשוי להיות נמוך יותר.

עם זאת, ללא קשר לתנאי השוק השוררים, תמיד מומלץ לשאול מומחה לפני ביצוע רכישה – אין בכך כל נזק! בנוסף לחנויות תכשיטים, מקומות אחרים שבהם אולי תוכל לרכוש זהב הם סוחרי מטבעות, בנקים וכמה חנויות תכשיטים העוסקות גם בכסף ובמתכות יקרות אחרות.

זהב יכול להיות מאוחסן בכל מקום בטוח, אבל בדרך כלל מומלץ לא לשמור כמויות גדולות של זהב בבת אחת במקום פיזי. במקום זאת, אנשים רבים בוחרים לאחסן את הזהב שלהם בכלי השקעה שונים כגון מטבעות מטילי, קרנות נאמנות או תעודות סל (קרנות נסחרות בבורסה).

לבסוף, שימו לב שקנייה ומכירה של זהב היא פעילות ספקולטיבית ביותר ועלולה להיות כרוכה בסיכונים. לפני השקעה בזהב, תמיד מומלץ לעשות מחקר משלך ולהתייעץ עם מומחה.

סיכום

אם אתם מחפשים לקנות זהב בישראל, הנה הערכה גסה של כמה עולה גרם זהב: 2,800 דולר. מחיר זה עשוי להשתנות בהתאם ליום ולשעה בשנה, כך שתמיד כדאי לבדוק את התעריפים העדכניים לפני ביצוע רכישות.

 

דילוג לתוכן