כמה עולה בשר בישראל

כמה עולה בשר בישראל

אם אתם תוהים כמה עולה בשר בישראל, התשובה משתלמת באופן מפתיע! לפי ה"ג'רוזלם פוסט", העלות הממוצעת של קילוגרם חזה עוף היא קצת יותר מ-$10USD, בעוד שצלעות חזיר יחזירו אתכם בסביבות 15USD. בנוסף, בחנויות מכולת ישראליות יש פעמים רבות מבצעים שבהם בשר מוזל באופן משמעותי, כך שתמיד כדאי לבדוק את מדפי החנויות לפני רכישה.

עלות הבשר בישראל

בשר הוא חלק מרכזי בתזונה הישראלית ולרוב נחשב למותרות. על מנת לשמור על איזון בריא בצריכת המזון, הישראלים נוטים לאכול פחות בשר מאנשים במדינות אחרות. הישראלי הממוצע צורך קצת יותר מ-20 ק"ג בשר בשנה, שהם כשליש מהממוצע האמריקאי.

עלות הבשר בישראל יכולה להשתנות בהתאם למקום בו אתם נמצאים בארץ ואיזה סוג בשר אתם רוכשים. באופן כללי, מזונות חלבונים כמו בשר, עוף ודגים הם יקרים. ירקות ופירות, לעומת זאת, בדרך כלל זולים יותר. עם זאת, ישנם כמה חריגים לכלל זה. למשל, מוצרי חלב כמו גבינה ויוגורט יקרים יחסית בישראל.

מחיר הבשר תלוי גם באיכות המוצר. ככל שהאיכות גבוהה יותר, כך זה יהיה יקר יותר. לדוגמה, בשר בקר בדרך כלל יקר יותר מעוף או חזיר. פריטי הבשר היקרים ביותר בישראל מיובאים בדרך כלל מחו"ל.

בנוסף למחיר, גורם נוסף המשפיע על עלות הבשר בישראל הוא זמינותם של סוגי בשר מסוימים. לדוגמה, כבש בדרך כלל יקר יותר מבשר בקר או חזיר מכיוון שקשה יותר למצוא אותו

השפעת האיחוד האירופי על מחירי הבשר בישראל

כאשר האיחוד האירופי (האיחוד האירופי) הוקם ב-1993, אחת המטרות הייתה לתקן את מחירי המזון בכל חבריו. עם אלפי סוגים שונים של בשר ותוצרת, זו הייתה משימה קשה.

כתוצאה מכך, מחירי הבשר הישראליים לא הושפעו במידה רבה מהאיחוד האירופי. למעשה, מאז 2007, מחירי הבשר הישראלים היו למעשה נמוכים ממחירי הבשר בארה"ב! הסיבה לכך היא שהסובסידיות החקלאיות בארה"ב גורמות למחירי הבשר האמריקאים להיות גבוהים יותר ממחירי הבשר בישראל.

עם זאת, עם הכרזתו של הנשיא טראמפ כי הוא מתכנן להפסיק את הסובסידיות הללו, מחירי הבשר הישראלי עלולים לחזור בקרוב להרבה יותר גבוהים ממחירי הבשר האמריקאים.

מדוע עלות הבשר גבוהה כל כך בישראל?

כמה עולה בשר בישראל

מחירי הבשר בישראל הם מהגבוהים בעולם. למעשה, עלות קילוגרם בשר בקר יקרה בישראל בערך פי שלושה מאשר בארצות הברית. אחת הסיבות לתג המחיר הגבוה הזה היא שבדרך כלל בשר ישראלי מעובד וארוז בצורה שונה ממוצרי בשר במדינות אחרות. למשל, בשר ישראלי לרוב מומלח ומעושן בכבדות, מה שמוסיף לעלות שלו. בנוסף, בעלי חיים ישראלים מגדלים בדרך כלל בחוות גדולות, מה שאומר שלוקח יותר זמן לייצר קילוגרם של בשר בקר מאשר במדינות כמו ארצות הברית. כל הגורמים הללו תורמים לעלות הגבוהה של הבשר בישראל. 

דרכים לחסוך כסף על בשר בישראל

כשזה מגיע לאוכל, הישראלים יודעים לחסוך. בין אם זה באכילה בבית או מציאת חלופות בשר משתלמות וטעימות, לישראלים יש אפשרויות רבות בכל הנוגע לצמצום עלויות. להלן חמש דרכים לחסוך בבשר בישראל:

  1. לאכול בבית. אחת הדרכים הפשוטות ביותר לחסוך בבשר היא לבשל בבית. לא רק שאתה יכול לשלוט באיכות ובכמות האוכל שלך, אלא שאתה יכול גם לחסוך כסף על ידי הכנת ארוחות משלך במקום לאכול בחוץ.
  2. קניות בחנויות מוזלות. אם בישול בבית זה לא הקטע שלך, אתה יכול גם לחסוך כסף על ידי קניות בחנויות מוזלות. לא רק שהחנויות הללו זולות יותר מסופרמרקטים מסורתיים, אלא שהן גם נושאות מוצרי בשר באיכות נמוכה יותר שניתן להחליף בחלופות איכותיות יותר תמורת חלק מהמחיר.
  3. אכלו קטניות במקום בשר. בשר הוא יקר, אבל לא הכל חייב להיות יקר. דרך מצוינת אחת לחסוך כסף על בשר היא לכלול יותר קטניות בתזונה. קטניות דלות בקלוריות ופחמימות, מה שיכול לעזור להפחית את צריכת הקלוריות הכוללת שלך תוך סיפוק התשוקה שלך לחלבון.
  4. הימנעו ממזונות מעובדים. דרך נוספת להוזיל על בשר היא להימנע ממזון מעובד. מזונות אלו נוטים להיות עשירים בסוכר וקלוריות, אשר יכולים להצטבר במהירות כאשר אתם מנסים לאכול בריא.
  5. מצאו תחליפי בשר משתלמים. אם בישול בבית או הימנעות ממזון מעובד זה לא הקטע שלך, אתה יכול גם לחסוך כסף על ידי מציאת תחליפי בשר במחירים סבירים. תחליפים אלה בדרך כלל עולים פחות ממוצרי בשר ומציעים את אותם יתרונות תזונתיים.

 

צריכת בשר בישראל

צריכת הבשר בישראל גבוהה, כאשר למעלה מ-50% מהאוכלוסייה אוכלת בשר על בסיס קבוע. זה נובע בין השאר מהעלות הגבוהה של הבשר, מה שהופך אותו לבחירת מזון רצויה. בנוסף, התרבות הישראלית מעריכה מאוד את הבשר ורואה בו חלק חשוב מתזונה בריאה. יש גם כמה גורמים נוספים שתורמים לעלות הבשר הגבוהה בישראל. לדוגמה, בעלי חיים ישראלים ניזונים בדרך כלל מתזונה איכותית יותר ממוצרי בשר במדינות אחרות. המשמעות היא שעלות ההזנה לבעלי חיים גבוהה בישראל מאשר במדינות אחרות, מה שתורם לעלות הכוללת של הבשר. בנוסף, חקלאים ישראלים צריכים לעתים קרובות לשלם יותר עבור אדמה ומים מאשר חקלאים במדינות אחרות, מה שמעלה את עלות ייצור הבשר. לבסוף, לצרכנים הישראלים יש בדרך כלל דרישות גבוהות למוצרי בשר איכותיים, מה שמעלה את מחיר הבשר עוד יותר.

 

כמה בשר צורכים בישראל

כמה עולה בשר בישראל

צריכת בשר היא נושא משמעותי בישראל. לפי ה"בצל", "בישראל, שבה בשר הוא חלק מרכזי בתזונה ושבה אזרחים רבים הם דתיים אדוקים, יש כבר זמן רב ויכוח כמה בשר זה יותר מדי". יהודים ישראלים צורכים בממוצע 120 גרם בשר ביום, יותר מכפול מהממוצע האמריקאי שעומד על 50 גרם. רמה גבוהה זו של צריכת בשר הביאה למגפת השמנת יתר בישראל, עם למעלה מ-30% מהמבוגרים עם עודף משקל או השמנת יתר.

לרמת צריכת הבשר הגבוהה בישראל יש השלכות סביבתיות שליליות. לפי ה"גרדיאן", "מגזר בעלי החיים תופס שישית משטחה של ישראל ומייצר כמעט 60% מפליטת גזי החממה במדינה". גם ייצור בשר מצריך כמויות אדירות של מים, שהם נדירים בישראל. בנוסף, ייצור בשר קשור לצער בעלי חיים. למשל, פרות מאכילים חלב בכוח במשך שישה חודשים לאחר הגמילה, כך שהן יפיקו יותר חלב; תרגול זה גורם להם לסבול מתת תזונה ונפיחות.

ייצור בשר בישראל

ייצור הבשר בישראל הוא ענף מרכזי, המעסיק למעלה מ-120,000 עובדים. במדינה יש את אוכלוסיית הבקר השלישית בגודלה בעולם ואוכלוסיית החזירים הרביעית בגודלה.

לפי נתוני משרד החקלאות הישראלי, ייצור הבשר בישראל הניב 41 מיליארד שקל (12.8 מיליארד דולר) בשנת 2012, מה שהופך אותו לאחד מהמגזרים הכלכליים החשובים במדינה.

ישראל היא יצואנית גדולה של מוצרי בשר, כאשר היצוא מהווה קרוב ל-60% מסך הייצור. היעדים העיקריים הם אירופה (29% מהיצוא), ארצות הברית (11%) ואסיה (10%).

הממשלה תומכת בתעשיית הבשר על ידי מתן תמריצי מס, מענקי קרקע ותמיכה אחרת. כמו כן, מכון הבשר הישראלי מפתח אסטרטגיות שיווק לקידום מוצרים ישראלים בחו"ל.

סיכום

אין תשובה אחת לשאלה הזו שכן מחירי הבשר בישראל יכולים להשתנות מאוד בהתאם למקום מגוריכם ולסוג הבשר הנרכש. ככלל, עם זאת, צפו לשלם בסביבות 25-30 שקל לקילו עבור בשר בקר, חזיר וכבש בהתאמה.

שאלות נפוצות

מה עלות האוכל בישראל?

-למרות שמחירי הארוחות בישראל יכולים להשתנות, עלות האוכל הממוצעת בישראל היא ₪99 ליום.

איזה בשר פופולרי בישראל?
-Shawarma הוא אוכל רחוב פופולרי מזרח תיכוני העשוי מבשר טלה, עגל, עוף, הודו או בשר בקר. למרות שמקור השווארמה מטורקיה, היא אהובה בכל המזרח התיכון. בישראל שווארמה היא אוכל רחוב ישראלי פופולרי.

איזה בשרים אוכלים בני ישראל?
-החוק היהודי קובע שכדי שבשר ייחשב כשר, עליו לעמוד בקריטריונים הבאים: הוא חייב להגיע מבעלי חיים מעלי גירה עם פרסות מפוצלות – או מפוצלות – כמו פרות, כבשים, עיזים, כבשים, שוורים וצבאים.

איך בני ישראל בישלו בשר?

-בהזדמנות שהוכנה כמות גדולה של בשר או אפילו חיה שלמה, הצלייה הייתה אופן הבישול המועדף והפשוט ביותר.

דילוג לתוכן