הלוואה לכל מטרה חוץ בנקאית

כמה עולה: האם עדיף לקחת הלוואה בנקאית או חוץ בנקאית?

כאשר אתם בוחנים את האפשרות לקחת הלוואה, יש שני אפיקים מרכזיים שניתן לשקול: בנקאי וחוץ בנקאי. כך או כך, ניתן לקבל הלוואה לכל מטרה בתהליכים דיגיטליים ומהירים, אבל מה עדיף לכם?

כדי לגלות האם הלוואה בנקאית או הלוואה חוץ בנקאית מומלצת עבורכם, יש לבחון את היתרונות והחסרונות של כל אופציה. למזלכם, זה בדיוק מה שאנחנו עושים במאמר זה.

הלוואה לכל מטרה מהבנק – יתרונות

ריביות נמוכות יותר – הבנקים מקפידים על דרישות מחמירות לפני מתן הלוואות אונליין ומציעים הלוואות רק ללווים בסיכון נמוך.

אפשרויות החזר גמישות – ניתן לקבל אפשרויות החזר גמישות להלוואות לכל מטרה, לרבות ריבית קבועה ומשתנת.

מוסד אמין – בנקים הם גופים ותיקים ומוכרים, כך שרבים סומכים עליהם יותר מאשר על גופים חוץ בנקאיים.

הלוואה לכל מטרה מהבנק – חסרונות

הרבה ביורוקרטיה – המכשול העיקרי הוא תהליך האישור הקפדני. קבלת הלוואה מהבנק כרוכה בבדיקות, מסמכים, אישורים וכאב ראש.

תהליך ארוך – התהליך לא רק מורכב, אלא גם איטי למדי.

הלוואה לכל מטרה חוץ בנקאית – יתרונות

אישור מהיר – בהשוואה לבנקים, מלווים חוץ בנקאיים מציעים בדרך כלל הלוואה אישית מיידית באינטרנט שמאושרת תוך מספר שעות, ותוך יום-יומיים אתם כבר מקבלים את הכסף.

תהליך פחות קפדני – לרוב, בדיקת הזכאות הרבה יותר קצרה. לא נדרשים מבחני הכנסה ושכר, אלא רק בחינה של דו"ח האשראי שלכם (לאחר אישור).

מסגרת נפרדת – בניגוד להלוואה בנקאית שמשפיעה ישירות על החשבון שלכם, הלוואה חוץ בנקאית לא נכללת בנסגרת הבנקאית ומוחזרת באמצעות כרטיס אשראי או כרטיס חיוב.

הלוואה לכל מטרה חוץ בנקאית – חסרונות

ריביות גבוהות יותר – מלווים חוץ בנקאיים עשויים לגבות ריביות גבוהות יותר בהשוואה לבנקים. הם לוקחים יותר סיכונים, מכיוון שהם פועלים לפי כללים פחות מחמירים. עם זאת, כל עוד יש לכם דירוג אשראי טוב, תוכלו לקבל ריביות די נוחות.

פחות מוסדר – יש הרבה מאוד גופים אמינים, כמו חברות כרטיסי אשראי שנמצאות בשוק כבר שנים רבות, אבל יש להיזהר מחברות לא מוכרות אשר פועלות בשוק האפור.

אז מה עדיף?

בשורה התחתונה, אין תשובה אחת נכונה. עם זאת, כן ניתן לומר שבניגוד לעבר, כאשר אנשים פנו באופן בלעדי לבנקים וראו את האופציה החוץ בנקאית ככזו שבוחרים בה בלית ברירה – גופים חוץ בנקאיים כיום עשויים להיות אטרקטיביים כבחירה ראשונה.

יש לשקול את היתרונות והחסרונות, וכן את המצב הפיננסי ואת דירוג האשראי שלכם, על מנת לקבל החלטה מושכלת ונכונה.

כדאי להשוות הצעות, גם של הלוואות בנקאיות וגם של הלוואות חוץ בנקאיות מגופים שונים. רק כך, תוכלו להיות בטוחים שהבחירה שלכם תתברר כמשתלמת בעתיד.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

דילוג לתוכן