הוצאות משפחתיות ממוצעות בישראל 2022

הוצאות משפחתיות ממוצעות בישראל 2022

ישראל היא מדינה יפהפייה עם היסטוריה עשירה, ואין זה פלא שאנשים מכל העולם בוחרים לבוא לגור כאן. אבל עם כל ההוצאות הנלוות למגורים במדינה כמו ישראל, אפילו למשפחה ממוצעת יכול להיות קשה להישאר צף. במאמר זה נסקור כמה מההוצאות המשפחתיות הממוצעות בישראל בשנת 2022 כדי שתוכלו לקבל מושג מה אתם עשויים להוציא על מצרכים, תחבורה, בריאות ועוד.

דיור

אחת ההוצאות הגדולות ביותר למשפחה בישראל היא דיור. לפי נתוני המוסד לביטוח לאומי, משפחה ממוצעת מוציאה כ-2,350 ש"ח בחודש על דיור. סכום זה כולל שכר דירה, תשלומי משכנתא והוצאות אחרות הקשורות למגורים בבית.

חלק מהמשפחות בוחרות לגור בדירות בעוד שאחרות בוחרות לגור בבתים. ללא קשר לבחירה, כל המשפחות מתמודדות עם עלויות דומות בכל הנוגע לדיור. עלות השכרת דירה יכולה לנוע בין ש"ח 1,100 לחודש ועד ש"ח 3,000 לחודש. בינתיים, בית עם שני חדרי שינה יכול לעלות בין ש"ח 6,000 ועד ש"ח 10,000 לחודש.

למרות עלות הדיור הגבוהה, משפחות רבות עדיין נאלצות לחיות בעוני בשל עליית המחירים. בשנת 2018 הודיעה ממשלת ישראל על תוכניות לבנות מיליון בתים חדשים בעשר השנים הקרובות. זה יעזור להקל על חלק מהלחץ על משפחות שמתקשות לממן את בתיהם.

הוֹבָלָה

אחת ההוצאות הגדולות למשפחה בישראל היא תחבורה. עלויות ההובלה יכולות לכלול גם תחבורה אישית וגם תחבורה ציבורית.

עלויות תחבורה אישיות יכולות לכלול עלויות הקשורות בבעלות על רכב או שימוש בתחבורה ציבורית. התחבורה הציבורית בישראל יכולה להיות יקרה, אבל היא גם נוחה. ישראלים רבים משתמשים בתחבורה ציבורית כדי לנסוע לעבודה או לבית הספר.

בסך הכל, עלויות הובלה הן הוצאה גדולה למשפחות בישראל. עם זאת, ישנן דרכים לחסוך כסף בעלויות הובלה. על ידי שימוש בתחבורה ציבורית או נסיעות קארפול, משפחות יכולות להפחית את הוצאותיהן באופן משמעותי.

מזון

אחת ההוצאות הנפוצות למשפחות היא אוכל. בישראל, עלות האוכל יכולה להיות די גבוהה, במיוחד אם אתם עם תקציב. להלן מספר עלויות ממוצעות לאוכל בישראל:

-כיכר לחם: 0.70 דולר

-קרטון ביצים: 6.50 דולר

-ליטר חלב: $8.00

אלו הן רק כמה דוגמאות, והמחירים ישתנו בהתאם למקום שבו אתם נמצאים בישראל ואיזה סוג מזון אתם רוכשים. עם זאת, הנתונים האלה נותנים לך מושג כמה כסף אתה עשוי להצטרך להוציא על אוכל בכל חודש. אם אתם מנסים לחסוך כסף על מצרכים, חשוב לוודא שאתם קונים מציאות והימנעות ממותגים שפורסמו בכבדות.

הוצאה נוספת שמשפחות רבות מתמודדות איתה היא תחבורה. זה כולל הן עלויות הובלה לעבודה או לבית הספר וממנה, כמו גם פעילויות יומיומיות אחרות. עלויות ההובלה יכולות להצטבר במהירות, במיוחד אם יש לך ילדים שלומדים במספר בתי ספר. להלן מספר עלויות הובלה ממוצעות בישראל:

-תחבורה ציבורית: $2.50 ליום

-מחיר מונית: $10-$15 ליום

-השכרת רכב: 40 דולר ליום

בריאות

אחת ההוצאות החשובות ביותר שעומדות בפני משפחה בישראל היא שירותי בריאות. שירותי הבריאות בישראל יקרים מאוד, ויכול להיות שקשה להרשות לעצמה משפחה בתקציב.

משפחה ממוצעת בישראל מוציאה כ-4,500 דולר בשנה על שירותי בריאות. זה כולל חשבונות רפואיים, דמי ביטוח ועלויות אחרות הקשורות לטיפול רפואי. שירותי הבריאות בישראל הם לא ההוצאה היחידה איתה מתמודדות משפחות בכל הנוגע להוצאות. משפחה ממוצעת מוציאה גם כ-2,000 דולר בשנה על אוכל.

זה יכול להיות קשה למשפחות לעמוד בכל ההוצאות הללו, אבל על ידי הבנת האופן שבו הן עומדות זו מול זו, משפחות יכולות לקבל החלטות טובות יותר לגבי היכן להקצות את כספן. לדוגמה, אם משפחה רוצה לחסוך כסף על שירותי בריאות, ייתכן שהיא תרצה לשקול לקבל ביטוח באמצעות תוכנית ממשלתית במקום לשלם מכיסו. בכך, סביר להניח שהמשפחה תחסוך כסף גם על חשבון הבריאות השנתי שלה.

בידור

אחת ההוצאות הנפוצות למשפחות היא בילוי. בישראל ישנם סוגים רבים ושונים של מקומות בילוי המציעים מגוון פעילויות וחוויות. מקולנוע ועד פארקי שעשועים, יש משהו לכולם.

אחת האטרקציות הפופולריות בישראל היא אקווריום אילת. אקווריום זה מציע למבקרים מגוון תערוכות הכוללות כרישים, דולפינים ולווייתנים. ישנם גם מספר אזורים אינטראקטיביים המאפשרים לילדים ללמוד על החיים הימיים.

עוד מקום פופולרי לטיול של משפחות הוא פארק השעשועים סיון. פארק זה כולל טיולים כגון רכבת הרים ומגלשת מים. יש גם כמה אזורי משחק שבהם משפחות יכולות לבלות שעות במשחק ביחד.

עלות הכרטיסים למקומות אלו משתנה בהתאם לתקופת השנה ולמיקום. עם זאת, בדרך כלל זה משתלם למשפחות ליהנות מקצת כיף ביחד.

חיסכון והשקעות

אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לחסוך כסף הוא לבצע השקעות נבונות. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא להשקיע במוצרי חיסכון והשקעה המציעים ריביות גבוהות.

אחד ממוצרי החיסכון וההשקעה הטובים ביותר הקיימים בישראל הוא תעודת הפיקדון (CD). CD's מציעים למפקידים ריביות גבוהות, מה שאומר שהם ירוויחו הרבה כסף לאורך זמן. הם גם בטוחים, שכן תקליטורים מבוטחים מפני אובדן.

דרך מצוינת נוספת לחסוך כסף היא להתחיל להשקיע במניות. כאשר אתה משקיע במניות, אתה מסכן את הכסף שלך אבל יש לך גם פוטנציאל להרוויח הרבה כסף. עם זאת, חשוב להקפיד מאוד בהשקעה במניות, שכן יש בכך סיכון רב. אם אינך בטוח באילו מניות להשקיע, התייעץ עם יועץ פיננסי.

לבסוף, זכור כי לא תמיד קל לחסוך כסף. זה לוקח זמן ומאמץ כדי לחסוך כסף, אבל זה שווה את זה אם אתה רוצה לחיות אורח חיים נוח בהמשך הדרך.

מה אתה יכול למצוא מחיר סביר בישראל

בכל הנוגע להוצאות, משפחה ממוצעת בישראל מוציאה הרבה כסף על אוכל. למעשה, עלות המזון היא ההוצאה העיקרית של רוב המשפחות. זה נכון במיוחד עבור משפחות שיש להן יותר ממפרנס אחד.

הוצאה נפוצה נוספת למשפחות ישראליות היא דיור. משפחה ממוצעת בישראל מוציאה מעל 8,000 דולר בשנה על עלויות דיור. זה כולל גם שכירות וגם קניית בית או דירה.

יש גם הרבה הוצאות אחרות שמשפחות ישראליות מוציאות עליהן כסף מדי שנה. אלה כוללים הוצאות תחבורה, בריאות וחינוך.

בסך הכל, משפחות ישראליות מוציאות מדי שנה הרבה כסף על דברים שונים. עם זאת, עלות המזון והדיור הן שתיים מההוצאות העיקריות שעומדות בפניהן.

דברים זולים לעשות בישראל

  1. אחד הדברים הגדולים בלגור בישראל הוא שיש כל כך הרבה דברים זולים לעשות. בין אם תרצו לצאת לטיולים ברמת הגולן, לשחות בים המלח, או לבקר באחד מהאתרים הארכיאולוגיים הרבים בארץ, יש שפע של אפשרויות בעלות נמוכה יחסית.
  2. גם בישראל אוכל זול יחסית. אוכל זול תוכלו למצוא בכל רחבי הארץ, ממסעדות מזון מהיר ועד מסעדות ישיבה. ואם אתם מחפשים משהו מיוחד, תמיד תוכלו למצוא משהו ייחודי וטעים במחיר ידידותי לתקציב.
  3. התחבורה גם בישראל די משתלמת. מחירי התחבורה הציבורית נמוכים בהשוואה למדינות אחרות, וגם המוניות זולות יחסית. זה אומר שאתה יכול בקלות להסתובב בעיר מבלי לבזבז הון תועפות.
  4. בישראל יש מספר פסטיבלים ואירועים מעניינים לאורך השנה ששווה לבדוק. מפסטיבלי יין ועד לפסטיבלי מוזיקה, תמיד קורה משהו בישראל שיפנה לתחומי העניין והרגישויות שלך.

סיכום

הישראלים הם בין האנשים העשירים בעולם, עם הכנסה שנתית חציונית של 60,000 דולר. עם זאת, יש עדיין המון הוצאות שנלוות יחד עם היותו חלק ממשפחה ישראלית טיפוסית. במאמר זה אנו בוחנים כמה מההוצאות הממוצעות שעומדות בפני ישראלים מדי שנה. ממצרכים ועד עלויות בריאות, ועד בידור ותחבורה, המספרים האלה נותנים לך מושג כמה כסף מוציאה משפחה ישראלית ממוצעת בכל חודש. אז אם אתם מתכננים לעבור לישראל בקרוב או אם אתם כבר גרים כאן ותוהים איך נראה התקציב החודשי שלכם, הקפידו לעיין במאמר שלנו!

שאלות נפוצות

האם יוקר המחיה בישראל גבוה?

– יוקר המחיה בישראל הוא השביעי בגובהו בעולם, מוביל מדינות יקרות כמו סינגפור, לוקסמבורג והונג קונג, לפי דירוג המבוסס על מסד הנתונים העולמי Numbeo במקור המונים לשנת 2022.

מדוע יוקר המחיה בישראל גבוה?

-אחת הסיבות העיקריות לעלייה ביוקר המחיה היא התחזקות השקל הישראלי בשנים האחרונות. זה הופך את העלות המקומית של מוצרים ושירותים לגבוהים בהשוואה לדולר האמריקאי.

כמה עולה בקבוק מים בישראל?
-לפי מחקר, בקבוק מים יעלה בסביבות 6.16₪ שהם בסביבות 2 דולר .

כמה עולה כוס קפה בישראל?
כוס קפה בבית קפה בישראל עולה בדרך כלל $2.80-$5 בעוד שכריך עולה $7-$11.

דילוג לתוכן